Buty do szkoły – zobacz jak wybrać wygodne obuwie dla dziecka

0
Buty do szkoły - zobacz jak wybrać wygodne obuwie dla dziecka

 Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. To ostatni moment na przygotowanie wyprawki dla ucznia oraz na uzupełnienie garderoby dziecka o ciuchy i obuwie do szkoły. Dziś podpowiemy, jak wybrać obuwie dla dziecka, które zapewni mu wygodę na co dzień.

 Obuwie przejściowe

 Wczesna jesień charakteryzuje się jeszcze stosunkowo wysokimi temperaturami oraz ładną, bezdeszczową pogodą. Na taka porę warto kupić dziecku lekkie buty sportowe. Mogą to być sneakery z miękką podeszwą wykonane z przewiewnej siateczki.  W takim obuwiu dziecko będzie się czuło komfortowo, noga nie będzie się pocić nawet podczas biegania po boisku w czasie przerwy między lekcjami. 

Na chłodniejsze dni i bardziej kapryśną pogodę warto wybrać dla dziecka obuwie ze skóry, najlepiej z cholewką sięgającą do kostki. Buty na taką aurę powinny zapewniać odpowiednią przyczepność do podłoża, zapobiegając poślizgnięciu na kałuży czy błocie. Ponadto po zakupie warto obuwie zaimpregnować specjalnym preparatem, który będzie chronił przed wilgocią oraz wnikaniem w strukturę skóry brudu i błota.

 Obuwie zmienne do szkoły

 W wielu placówkach istnieje obowiązek zmiany obuwia na czas pobytu w szkole.  Dziecko będzie w tym obuwiu spędzało praktycznie pół dnia, warto więc zadbać o to, aby było ono nie tylko wygodne, ale również odpowiednio wyprofilowane i przewiewne. Dobrym pomysłem będzie zakup materiałowych butów wsuwanych, które dziecko będzie mogło szybko założyć i ściągnąć, bez konieczności wiązania. Takie slippersy dla dzieci sprawdzą się zarówno w przypadku maluchów, jak i starszych dzieci. Alternatywą dla obuwia wsuwanego mogą być buty na rzepy, które równie łatwo jest założyć i ściągnąć. Unikajmy jednak kupowania obuwia przeznaczonego na buty zmienne wykonanego ze skóry, gdyż dziecku może być zwyczajnie za ciepło, co spowoduje duży dyskomfort.

Starszym dzieciom możemy już kupić modne sneakersy lub trampki, w których będą one nie tylko czuły się dobrze, ale również stylowo. Pamiętajmy, że dzieci już w wieku kilkunastu lat zwracają uwagę na to, co zakładają do szkoły i dbają o to, aby ubierać się zgodnie z obowiązująca modą panującą wśród nastolatków. Warto więc pozwolić dziecku wybrać obuwie zmienne, które spełni jego oczekiwania. 

Obuwie na W-F

 Kolejnym zakupem, który nas czeka przed rozpoczęciem roku szkolnego jest zakup obuwia sportowego na lekcje wychowania fizycznego. Buty te muszą posiadać kilka ważnych cech. Przede wszystkim powinny zapewniać bardzo dobrą przyczepność do podłoża znajdującego się na sali gimnastycznej. Dzięki temu dziecko nie będzie się ślizgać, co może grozić kontuzją. Obuwie na W-F powinno zapewniać stopie odpowiednią wentylację i umożliwiać wydostawanie się wilgoci na zewnątrz. Najlepiej, jeśli cholewka będzie uszyta z siateczki, która przepuszcza powietrze. Niezwykle ważna jest również amortyzacja buta, która chroni stawy przed wstrząsami w wyniku podskoków i nagłych zmian kierunku ruchu. Warto postawić na obuwie wysokiej jakości, gwarantujące trwałość i wytrzymałość.

 Obuwie do szkoły to ważny element wyprawki dla ucznia. Warto już teraz przemyśleć ten element zakupów i wybrać produkty, które spełnią różnorodne oczekiwania dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here