Buty sportowe dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

0
Buty sportowe dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Sportowe buty dziecięce powinny przede wszystkim zapewniać wygodę oraz bezpieczeństwo. Wybierając obuwie dla swojej pociechy, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane, podeszwę oraz odpowiedni rozmiar. Trampki to rodzaj sportowych butów, które świetnie sprawdzają się u najmłodszych. Oprócz uniwersalnego i zawsze modnego designu są jednocześnie bardzo funkcjonalne i wygodne, dlatego idealnie uzupełnią dziecięcą garderobę, zwłaszcza podczas aktywnych zabaw na świeżym powietrzu.

Podeszwa butów

Wybierając buty dla dziecka warto zwrócić uwagę na ich podeszwę. Najlepiej jeśli będzie ona elastyczna i podatna na wyginanie w ⅓ długości od placów. W przypadku dziecięcego obuwia dobrze jest, aby podeszwa była też nieco grubsza – skutecznie amortyzuje to stopę podczas takich aktywności jak skakanie i bieganie. Wyżej wymienione cechy z powodzeniem spełniają klasyczne trampki. Marka Converse dla dzieci przygotowała całą ich kolekcję, w której zarówno chłopcy, jak i dziewczynki znajdą coś dla siebie. 

Rozmiar obuwia 

Odpowiedni rozmiar trampek zapewni dziecku maksymalną wygodę podczas zabawy. Buty nie mogą być zbyt luźne, ani za ciasne. Aby sprawdzić, czy wybrane trampki są w odpowiednim rozmiarze wystarczy zadbać o to, aby odległość między czubkiem buta, a palcami nie przekraczała 5 milimetrów. Dodatkowo należy upewnić się, że palce nie zahaczają o materiał, a stopa swobodnie przylega do obuwia. Rozmiar stopy można także zmierzyć dziecku, np. drewnianym patyczkiem, a następnie umieścić go we wnętrzu trampek i tym sposobem upewnić się, że wybrany rozmiar jest dla malucha odpowiedni. 

Materiał i fason butów 

Przy wyborze sportowych butów znaczenie ma także materiał, z jakiego zostały wykonane. Powinien on skutecznie odprowadzać wilgoć oraz zapewniać odpowiednią wentylację, co uchroni dziecięce stopy przed dyskomfortem w postaci bolesnych otarć czy odparzeń. Latem świetnie sprawdzą się lekkie, płócienne trampki dostępne zarówno w klasycznej bieli i czerni, jak i kolorach np.: czerwonym, różowym, granatowym, szarym. W chłodniejsze dni można skorzystać z dziecięcej kolekcji obuwia wykonanego z dobrej jakości skóry. U aktywnych dzieci świetnie sprawdzą się też klasyczne sznurowane trampki. Dobrze zasznurowane buty na pewno nie spadną ze stopy, nawet podczas najbardziej aktywnych dziecięcych zabaw. 

Marka Converse oferuje najmłodszym szeroki wybór modnych i wygodnych fasonów. Wśród dzieci popularnością cieszą się w szczególności, takie modele, jak: Chuck Taylor All Star Infant oraz kolekcja Youth – oba dostępne w wersji niskiej i wysokiej.