Co kupić na bierzmowanie dla chłopca?

0
Co kupić na bierzmowanie dla chłopca?

Bierzmowania to ważny i uroczysty dzień dla młodego człowieka. Sakrament umacnia wiarę i jest deklaracją świadomego przywiązania do Kościoła. Do bierzmowania przystępują zazwyczaj 15-16 latkowie. Nastolatek wybiera imię i świadka. W uroczystości bierze udział najbliższa rodzina. Po mszy organizowany jest uroczysty obiad, na którym wręczane są upominki. Pamiątka bierzmowania to symboliczny prezent, który najczęściej ma charakter religijny.

Prezent na bierzmowanie dla chłopca

Sakrament bierzmowania nie jest w naszym kraju tak hucznie obchodzony, jak komunia, ale wręczanie pamiątek stało się tradycją. Idealny prezent z okazji bierzmowania to taki, który nie straci na aktualności i będzie wzbudzał miłe wspomnienia. Prezent na bierzmowanie dla chłopca powinien być dopasowany do rangi uroczystości. Mile widziane są dewocjonalia, obrazki z wizerunkami świętych lub biżuteria. Drobne upominki, które uświetnią wydarzenie i zostaną z młodzieńcem przez lata.

Personalizowana pamiątka bierzmowania

Wybierając prezent na bierzmowanie, pragniemy, żeby, niósł on za sobą wartość i był nie tylko ozdobą, ale również godną pamiątką. Wyjątkowy prezent to taki, który jest dopasowany do okoliczności. Idealny prezent na bierzmowanie daje możliwość personalizacji. Grawer z życzeniami lub dedykacją sprawi, że otrzymamy symboliczny prezent. Zwłaszcza rodzice chrzestni pragną indywidualnym grawerem podkreślić swoje intencje.

Biżuteria – klasyczny prezent na bierzmowanie dla chłopca

Najczęściej wybieranym prezentem na bierzmowanie dla chłopca jest krzyżyk lub medalik z łańcuszkiem. Złoty lub srebrny wyrób daje gwarancję ponadczasowości i trwałości. Będzie on służył obdarowanemu przez wiele lat. Sakrament bierzmowania sprzyja wręczaniu pamiątek religijnych ze szlachetnych kruszców. Oto kilka propozycji prezentowych z okazji bierzmowania dla chłopca:

Obrazek na bierzmowanie

Wykonane z pietyzmem posrebrzane obrazki to doskonały pomysł na pamiątkowy prezent. Obrazek na bierzmowanie będzie nadzwyczajną dekoracją młodzieżowego pokoju i na pewno przypadnie do gustu nastolatkowi. W zależności od potrzeby obrazek można postawić na komodzie lub powiesić na ścianie. Srebro doskonale odbija światło, co podkreśla jego szlachetność. Najczęściej wybieranymi modelami są te z wizerunkami świętych, Świętą Rodziną i darami Ducha Świętego.

Pismo Święte będzie wspaniałą pamiątką bierzmowania

Pięknie wydane Pismo Święte może być również ciekawą pamiątką i ozdobą domowej biblioteczki. Jeżeli Biblię ozdobimy specjalną dedykacją, otrzymamy wyjątkowy prezent, do którego chłopak będzie chętnie wracał.