Dlaczego warto kupować dzieciom zabawki interaktywne?

0

Kupowanie dzieciom zabawek to nie tylko dobra zabawa, ale także sztuka. Chodzi bowiem o to, by kolejny gadżet nie znalazł się na dnie ogromnego pojemnika, do którego nikt nie zagląda. Prezent dla dziecka musi być dopasowany do jego wieku i możliwości, dobrze także, jeśli rozwija u niego nowe umiejętności. Dlatego właśnie najlepszym rozwiązaniem są zabawki interaktywne, które wnoszą coś więcej niż 5 minut zabawy.

Zabawki interaktywne to stosunkowa nowość. Współcześni młodzi rodzice sami nie zawsze spotkali się z nimi w dzieciństwie, niejednokrotnie więc okazują się czymś interesującym również dla nich samych. Wciąż jednak zdarza się, że patrzą na te “nowoczesne wynalazki” bez większego zaufania. To ogromny błąd! Zabawki interaktywne rozwijają różnorakie umiejętności dziecka, są dużo ciekawsze i w pełni bezpieczne dla maluszka. Poznaj ich największe zalety.

Zabawki interaktywne – zalety

Kiedy kupujesz prezent na roczek lub kolejne urodziny dziecka, najważniejsze zawsze stają się estetyka i bezpieczeństwo. Zabawka musi się podobać, ale przede wszystkim nie może stanowić zagrożenia dla zdrowia czy nawet życia malucha. To istotne zwłaszcza w pierwszych latach życia, gdy poznaje on świat wszystkimi zmysłami – w dużej mierze zaś poprzez smak.

Zabawki interaktywne nie tylko przyciągają wzrok pięknymi wzorami i kolorami, ale także posiadają niezbędne atesty i certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo ich użytkowania przez dzieci. Rodzic zyskuje dzięki temu pewność, że są pozbawione elementów, którymi dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę. Nie tylko mają zaokrąglone kształty, ale także wykonane zostały z odpowiedniej jakości materiałów.

Konieczne jest także wybieranie gadżetów, które są dostosowane do wieku i umiejętności dziecka, które na pierwszym etapie życia dość szybko się zmieniają. Dlatego właśnie bardzo dobrym wyborem okazują się zabawki interaktywne, których podstawowym zadaniem jest zachęcenie do nauki poprzez zabawę. Maluch nie porzuci ich po tygodniu, bo stopniowo będzie odkrywał kolejne możliwości. Nieocenione są ich walory edukacyjne, których nie mają standardowe pluszaki czy proste, plastikowe zabawki.

Mali Odkrywcy Tiny Love – zabawka edukacyjna na roczek

Zabawki interaktywne dostępne obecnie w sklepach oferują cały szereg możliwości – niektóre służą nauce, inne rozwojowi umiejętności motorycznych. Istnieją również te, które naukę praktycznej wiedzy dziecka łączą z przekazywaniem wiedzy na temat życia w społeczeństwie czy uczą troski o drugiego człowieka czy pupila. Taka jest nowa seria Mali Odkrywcy Tiny Love, która oferuje aż 7 kart tematycznych z różnymi rodzajami zabaw. Urocze kolorowe zwierzątka stają się najwierniejszym kompanem twojego dziecka.

Dzieci nastawione są na zmiany – interesują się różnymi kolorami, dźwiękami czy kształtami. Otrzymując nową zabawkę Wonder Buddies z serii Mali Odkrywcy Tiny Love, ćwiczą swój wzrok, słuch i zmysł dotyku. Jednocześnie jednak pobudzają emocje i rozwijają komunikację dziecka i w szczególności umiejętności kojarzenia. W jaki sposób rozwijają to wszystko? Mali Odkrywcy Tiny Love, to nie tylko zwykła, elektroniczna zabawka, która posiada dźwięki i światełka. Zabawka Wonder Buddies wchodzi w codzienną interakcję z dzieckiem, na przykład bawiąc się z nim w a kuku, wspólnie jedząc, gdy dziecko spożywa posiłek, wydając z siebie odgłosy kichania, gdy naciśnie się na jego nosek. Mały Odkrywca chrapie, gdy położy się go na plecy, wydaje odgłosy skakania, gdy dziecko również skacze lub cieszy się ogromnie, gdy naciśnie się na jego brzuszek. Wszystkie te interaktywne zabawy uczą malucha codziennych czynności, rozwijają w dziecku kreatywność oraz wiele umiejętności językowych i społecznych, a co najlepsze, we wszystkich tych czynnościach towarzyszy mu jego przyjaciel Mały Odkrywca Tiny Love! To zabawki interaktywne, które sprawdzą się zarówno do indywidualnej zabawy, jak i wspólnego spędzania czasu z rodzicami. To doskonała forma edukacji, która odbywa się w sposób najbardziej naturalny dla dziecka – poprzez zabawę.

Czy warto kupować dziecku zabawki interaktywne? Rodzice dążą do prawidłowego rozwoju swoich dzieci na każdej płaszczyźnie – emocjonalnej, społecznej, intelektualnej. Na etapie, w którym maluszek naturalnie eksploruje otaczający go świat, zabawki edukacyjne dodatkowo pobudzają jego ciekawość i wspierają w uczeniu się nowych umiejętności. Wybierając je, zyskujesz więc pewność, że nie będzie to kolejny gadżet, który po tygodniu pokryje się kurzem.