Jakie lalki dla dzieci są na topie? 5 popularnych lalek dla dziewczynek

0
5 popularnych lalek dla dziewczynek

Dziewczynki uwielbiają lalki i nie ma dla nich znaczenia, czy są to modne w ostatnim czasie szmacianki, uniwersalne bobasy czy laleczki typu Barbie. Te zabawki stwarzają wiele możliwości kreatywnej zabawy, trzeba tylko dobrze wybrać. A jakie lalki dla dziewczynek są najbardziej popularne?

1. Interaktywne lalki bobasy

Dziewczynkom nigdy nie znudzą się lalki bobasy, które można znaleźć w wielu interaktywnych wersjach, m.in. w sklepie z zabawkami www.urwis.pl/lalki-i-akcesoria. Są lalki płaczące, klaszczące, raczkujące czy „samodzielnie” pijące mleko z butelki. W zależności od rodzaju zabawy mogą być wymarzoną córeczką lub siostrą, którą trzeba się opiekować. A możliwości jest naprawdę wiele!

Laleczki mogą dodatkowo posiadać różne ubranka do przebrania, wanienki do kąpieli, czy reż być sprzedawane razem z pluszowymi zwierzakami. Każdy rodzic bez problemu znajdzie zestaw z wieloma akcesoriami, które sprawiają, że opieka nad laleczką przypomina zajmowanie się prawdziwym dzidziusiem.

lalka-bobas

2. Lalki Enchantimals

Enchantimals to seria laleczek oraz ich zwierzątek. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że lalki Enchantimals stylizowane są na zwierzątka, z którymi są związane. Są również wyposażone w akcesoria nawiązujące do ich małego przyjaciela. Dzięki temu można zamówić laleczki z wiewiórką, pingwinem, liskiem, króliczkiem, rybką czy lwem – wszystkie z nich są niepowtarzalne.

Zabawki z serii Enchantimals dostępne są w dwóch wersjach – tańszej, składającej się wyłącznie z lalki i jej zwierzątka oraz droższej, z dodatkowymi akcesoriami. Często różnica w cenie wcale nie jest tak znacząca, a za kilkanaście złotych więcej można dostać przecudną toaletkę, rower, wózek z owocami czy gadżety do „kąpieli”.

enchantimals-lalki

3. Szmacianki

Choć szmacianki popularnością cieszyły się kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu, dziś wracają do łask. Te niepozorne laleczki wykonane z miękkich materiałów mogą stać się najlepszym przyjacielem dla dziewczynki. Co prawda najczęściej nie można ich przebierać, kąpać, nie wydają żadnych dźwięków i nie są dołączane do nich akcesoria, to jednak mają to, co w zabawkach jest najważniejsze – duszę. Dzięki temu, że są wykonane z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów, bez końca można się do nich przytulać. Co więcej, laleczki odganiają potwory w nocy lepiej niż niejeden dzielny miś pluszowy.

Ponadto szmacianki są przeznaczone dla dzieci od najmłodszych lat – nie mają żadnych ostrych, twardych elementów, które mogłyby przypadkowo wyrządzić im krzywdę.

wissper-lalka-szmaciana

4. Lalki Barbie

Lalki Barbie, tak jak bobasy, nigdy nie wyjdą z mody. Szczególnie, że producent tych zabawek nieustannie tworzy nowe modele. Obecnie można kupić laleczki zajmujące się różnymi profesjami, jak i znajdujące się w określonych warunkach. Co to oznacza? Dostępne są Barbie na biwaku, piłkarki, lekarki, wróżki czy syrenki. Do tego wybór akcesoriów jest ogromny! Mebelki do domu, rowery, zestawy do domowych wypieków to tylko jedne z nich.

barbie-teczowa-syrenka

5. Lalki Fofucha

Popularnością cieszą się też lalki Fofucha, które… należy samodzielnie złożyć! Każdy zestaw z lalkami Fofucha składa się z poszczególnych elementów samej zabawki oraz akcesoriów, za pomocą których należy te części złożyć. Aby laleczka miała stosowne ubranko, trzeba najpierw je wykonać z piankowych kart. Dodatkową zaletą Fofuchy jest to, że może być inspirowana postaciami z bajek, np. z Krainy Lodu.

lalka-fofucha