Kupujemy sprzęt sportowy dla 5 -latka

0
Kupujemy sprzęt sportowy dla 5 -latka

Wiosna już niebawem, więc to najlepszy moment na to, aby zacząć rozglądać się za sprzętem outdoorowym dla dziecka. 5-latek potrafi już trzymać równowagę, ma dosyć mocne mięśnie i dobrą koordynację ruchową, dlatego warto zainwestować w odpowiedni sprzęt sportowy, który pozwoli mu nie tylko ciekawie spędzać czas na świeżym powietrzu, ale również zadba o kondycję i prawidłowy rozwój fizyczny. Oto kilka pomysłów na sprzęt sportowy, który pokocha Twój 5-latek.

Rowerek

Dla dziecka nie ma nic lepszego niż jazda na rowerze. Rower dla 5-latka powinien być dostosowany do jego wzrostu. Jeśli maluch dopiero rozpoczyna swoją przygodę z jazdą na rowerze, niezbędny będzie zakup kółek roboczych, które montuje się po bokach. Ich zadaniem jest asekuracja przed upadkiem, gdy dziecko nie potrafi jeszcze utrzymać równowagi na dwóch kołach. Warto zadbać również o optymalne bezpieczeństwo malucha. Kupmy rowerek w sprawdzonym sklepie sportowych, gdzie sprzedawca doradzi odpowiedni model i dobierze inne akcesoria, takie jak kask i ochraniacze. Rowerek dla 5-latka kupimy już w cenie 500-500zł.

Hulajnoga

Moda na hulajnogi nie mija i chętnie wsiadają na nią zarówno dzieci, jak i dorośli. Oczywiście w przypadku maluchów mówimy o tradycyjnym sprzęcie, a nie tym napędzanym elektrycznie. Hulajnoga świetnie rozwija koordynację ruchową i wzmacnia mięśnie. Jest poręczna i stosunkowo lekka, więc dziecko bez problemu może samo znieść ja po schodach i wnieść do góry. Hulajnoga powinna być wyposażona w hamulec, co zapewni maluchowi bezpieczną jazdę. Podobnie jak w przypadku roweru, dziecko również powinno mieć na głowie kask oraz ochraniacze na łokciach i kolanach. Ceny hulajnóg wahają się od od 200 do 400zł.

Wrotki

To był prawdziwy hit lat 80-tych, a teraz wrotki znów wracają do łask. Dla dzieci w wieku 5 lat to świetna alternatywa dla rolek, które wymagają większej wprawy i lepszej koordynacji ruchowej. Wrotki posiadają podwójne koła zapewniające lepszą stabilność. Na początku maluch może mieć trudności z poruszaniem się na wrotkach, natomiast systematyczny trening sprawi, że jazda będzie płynna i w pełni kontrolowana. Oczywiście kask i ochraniacze również są niezbędne. Wrotki dla 5-latka kupimy w cenie 100-150zł.

Deskorolka

Ten sprzęt wymaga już bardzo dobrej koordynacji ruchowej, natomiast jeśli dziecko złapie tzw. Bakcyla, jazda na deskorolce może stać się jego pasją na całe życie. Deskorolka to nic innego jak deska na czterech kółkach, którą wprawiamy w ruch siłą mięśni nóg, odpychając się od podłoża, a następnie sterujemy balansując na platformie. Na początku dziecko będzie potrzebowało asekuracji osoby dorosłej, zanim wyrobi w sobie umiejętność utrzymania się na desce. Natomiast nauka zwykle jest dość szybka, gdyż dzieci w mig załapują mechanizm poruszania się na deskorolce. Z odpowiednimi akcesoriami w postaci kasku i ochraniaczy zarówno nauka, jak i jazda będą dla malucha bezpieczne. Deskorolkę możemy nabyć w cenie ok. 100-200zł.

Sprzęt sportowy dla dziecka na wiosnę może być sporym wydatkiem. Natomiast z całą pewnością będą to dobrze zainwestowane pieniądze. W sytuacji, gdy chwilowo nie mamy wystarczających środków na zakup akcesoriów sportowych dla malucha, a trafiła nam się świetna okazja ich zakupu w promocyjnej cenie, rozwiązaniem może być pożyczka w 15 minut w kwocie kilkuset złotych, którą otrzymamy na konto jeszcze tego samego dnia. Pożyczkę spłacimy w ciągu 30 dni, a dziecko już teraz będzie się mogło cieszyć swoim nowym sprzętem sportowym, które może stać się jego wielkim hobby na lata.