Łóżeczka dla niemowląt – czym się kierować w wyborze?

0
Łóżeczka dla niemowląt - czym się kierować w wyborze

Nie ma nic ważniejszego dla noworodka niż sen. To podczas snu dziecko się rozwija, dlatego nie dziwi fakt, że w łóżeczku dziecko może spędzić aż 20 godzin!

Nie ma nic ważniejszego dla noworodka niż sen. To podczas snu dziecko się rozwija, dlatego nie dziwi fakt, że w łóżeczku dziecko może spędzić aż 20 godzin! Ważniejszy od drzemek w ciągu dnia, jest sen nocny, ponieważ to on ma największy wpływ na rozwój malucha. Ogromną rolę w tym procesie pełni łóżeczko dla niemowląt. Mając tego świadomość stajemy przed trudnym zadaniem. Wybór tego odpowiedniego, w którym nasz skarb będzie czuł się komfortowo przez cały okres spędzany w nim jest nie lada wyzwaniem.

Jak wybrać najlepsze łóżeczko dla niemowląt?

Rynek oferuje tak różnorodny wybór łóżeczek, że często przyszłe mamy mają nie lada kłopot kupić to najlepsze i spełniają jej wymagania. Na co w takim razie zwrócić uwagę przy zakupie łóżeczka dla niemowląt?

Najważniejsze o czym zawsze musimy pamiętać to wybrać takie łóżeczko, które zapewni dziecku bezpieczeństwo. W następnej kolejności bierzemy pod uwagę jego funkcjonalność. Kidsmill Sixties jest przykładem takiego rozwiązania. W początkowym etapie nie zajmuje więcej miejsca niż tradycyjne łóżeczko, posiadając jednocześnie możliwość powiększenia go w dalszym etapie wzrostu dziecka. Więcej możliwości wykorzystania łóżeczka dla niemowląt daje szansę dokonać pewnych oszczędności. Możliwość zdemontowania ścianek łóżeczka, dołożenie szuflad, czy kilkustopniowa regulacja wysokości to dodatkowe atuty wielofunkcyjnego łóżeczka

Łóżeczko dla niemowląt i materacyk to nieodłączny duet

Niezwykle istotny jest również dobór materacyka. W muppet shop dostępne są już materacyki niemowlęce z antybakteryjną i antyalergiczną strukturą, która zapewnia cyrkulację powietrze i pozwala skórze oddychać. Materac powinien być na tyle elastyczny, by zapewnić dziecku zdrowy sen. Rozwój zdrowego kręgosłupa zapewnia dziecku materac, który nacisk rozkłada równomiernie na ciało maluszka.