Prezent na komunię dla dziewczynki

0
prezent na komunię dla dziewczynki

Pierwsza komunia święta to wielkie przeżycie duchowe nie tylko dla dziecka, ale także całej rodziny. Uroczystość ta wiąże się jednak z wieloma wydatkami oraz jest szczególnie kłopotliwa dla rodziców chrzestnych, ze względu na wybór prezentu komunijnego. Obecnie dzieci stają się coraz bardziej wymagające i często pamiątkowy medalik i biblia z krótkim przesłaniem od chrzestnych już nie wystarczy. Jaki więc prezent dla dziewczynki będzie najodpowiedniejszy i wywoła uśmiech na twarzy dziecka?

Prezent na komunię dla dziewczynki – aktualne trendy

Wśród aktualnych trendów komunijnych bezsprzecznie królują gadżety elektroniczne. Rodzice chrzestni często decydują się na zakup nowoczesnego smartfona, tableta czy laptopa. Prezent taki, mimo że nie kojarzy się z duchowym przeżywaniem przyjęcia pierwszej komunii, to może okazać się praktyczną inwestycją na wiele lat, z którego dziecko będzie korzystało. Można także zdecydować się na zakup aparatu fotograficznego, chociaż w dobie smartfonów nie cieszą się one już zbyt dużym zainteresowaniem.
Dla dziewczynki dobrym wyborem będzie biżuteria. Można opatrzyć ją pamiątkowym grawerem z datą i krótką dedykacją, aby stanowiła nie tylko ładną ozdobę, ale również pamiątkę. Złoty łańcuszek, medalik czy bransoletka może być ciekawym upominkiem, po które dziecko sięgnie za kilka lat lub zatrzyma je jako miłą pamiątkę od chrzestnych.
Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się rowery, hulajnogi czy rolki, dzięki którym dziecko będzie mogło spędzać aktywnie czas z rówieśnikami. Warto w tym przypadku zainwestować trochę więcej pieniędzy i zdecydować się na zakup w profesjonalnym sklepie sportowym, zamiast wybierać najtańszy rower z marketu, który posłuży tylko przez jeden sezon.
Gdy nie mamy pomysłu, z czego najbardziej ucieszyłoby się dziecko, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest podarowanie koperty z pieniędzmi. Wówczas rodzice z uzbieranej kwoty mogą kupić to, o czym ich pociecha marzy, dołożyć do rzeczy na którą od dłuższego czasu zbiera pieniądze lub po prostu zdeponować je na lokacie, aby w przyszłości mogło samo zdecydować co z nimi zrobić.

Prezent na komunię dla dziewczynki-jaki wybrać?

Wybór prezentu na komunię warto wcześniej skonsultować z rodzicami. Możemy dowiedzieć się wtedy czym dziewczynka się aktualnie interesuje, moda na jakie gadżety panuje aktualnie wśród dzieci oraz czy nie marzy o czymś szczególnym. W przypadku zbyt drogiego prezentu, można kupić go na spółkę w ramach podarunku od obojga rodziców chrzestnych, aby uniknąć konieczności zaciągania kredytów. W przypadku ograniczonego budżetu, można również porozmawiać z rodzicami i po prostu powiedzieć im, że nie stać nas na kupienie na przykłada quada, ale zaproponować, że w ramach prezentu podarujemy kopertę z pieniędzmi, które pomogą sfinalizować zakup. Wiele osób nie traktuje uroczystości komunii świętej jako przeżycia duchowego, tylko okazji do wspólnego świętowania czy obdarowania dziecka drogimi prezentami.
O ile jako rodzice chrzestni nie mamy większego wpływu na wytłumaczenie dziecku sensu tej uroczystości, to na pewno wybór upominku nawiązującego do komunii świętej, za kilka lat obudzi w dziecku miłe wspomnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here