Przytulanki – niezwykle ważne dla dzieci

0
Przytulanki - niezwykle ważne dla dzieci

Przytulanki to niezmiennie od lat obowiązkowi przyjaciele wszystkich dzieci. Ulubiona zabawka towarzyszy dziecku w każdej dziedzinie życia. W czasie, gdy nie ma w okolicy mamy lub taty, do których można by było się przytulić, przytulanki zawsze są w gotowości. Uspokajają i dają poczucie bezpieczeństwa. Przytulanki pozytywnie wpływają na dziecko, rozbudzają wyobraźnię i pomagają tworzyć własny świat zabawy.

Zalety mięciutkich przytulanek

Nie ma takiego malucha, który nie miałby swojej ulubionej, mięciutkiej zabawki. Może zabrać ją wszędzie: czy to do lekarza, gdzie pomoże zwalczyć niepokój, czy doda pewności siebie w nowym miejscu takim jak przedszkole, czy szkoła. Dodatkowo utulenie przytulanki pomoże zasnąć i rozweseli w czasie choroby. Pomaga i chłopcom, i dziewczynkom w wyciszeniu i relaksie, daje poczucie stabilności o każdej porze dnia.

Niezwykle barwne zabawki wspomagają proces rozpoznawania kolorów. Rozwijają wyobraźnię i wspierają naukę dbania o innych. Przez opiekę nad przytulanką dziecko uczy się empatii i samodzielności, dodatkowo rozwija się u niego poczucie odpowiedzialności. Przytulanka może być pierwszym “zwierzątkiem” dla malucha.

Dodatkowo poprzez kontakt z ulubioną zabawką dziecko rozwija swoje umiejętności społeczne. Maluch jest niezwykle związany z pluszowym przyjacielem, przez to może stać się “partnerem” do przećwiczenia trudnej rozmowy. Zabawka może zastępować osobę, której dziecko się obawia i pozwala wyrazić emocje i przepracować obawy. Gdy dziecko powie do zabawki coś przykrego nic się nie stanie- maluch oczyści się z negatywnych emocji. Jednocześnie rodzice mogą wykorzystać tę zależność, by wytłumaczyć malcowi, iż nie trzeba bać się lekarza czy sąsiada. Odwaga pluszowego przyjaciele będzie stanowiła dla dziecka wzór do naśladowania.

Przytulanki pozwalają odnaleźć się dziecku w ciągle zmieniającym się otoczeniu, które jednocześnie wciąż poznaje. Dla malucha nawet drobna zmiana np. w planie dnia czy narodziny rodzeństwa są poważnym przeżyciem. Przytulanka-przyjaciel stanowi stały element życia, gwarantujący poczucie bezpieczeństwa.

Przytulanki – wesołe postaci w pozytywnych barwach

Dostępne w ofercie przytulanki dostępne są w wesołych i kolorowych wzorach. Barwne, miękkie postaci budzą pozytywne emocje. Przyjazny wizerunek zabawki daje poczucie stabilności, bawi, uspokaja i pobudza do zabawy. Przytulanki dostępne są w postaci zwierzątek takich jak gąska, bóbr, piesek, ćma, zebra, wąż czy osiołek. Mogą stanowić bodziec do nauki gatunków zwierząt i kojarzenia odgłosów, które wydają. Naśladowanie dźwięków zwierzaków może być wspaniałą zabawą, w której mogą uczestniczyć wszyscy domownicy.

Wśród innych wzorów dostępne są m.in. klasyczne lalki, postaci babci i dziadka, serduszko i postaci z bajek. Pastelowe kolory i miękki materiał sprawią, że dziecko nie będzie chciało rozstać się z pluszowym przyjacielem. Szeroka oferta powoduje, że każdy malec znajdzie produkt spełniający jego wymagania.

Przytulanki zostały wykonane głównie z wysokiej jakości naturalnego i bezpiecznego materiału, jakim jest bawełna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here