Zabawki dla 2 latka

0
zabawki dla 2 latka

Dwuletnie dziecko jest już dużo sprawniejsze pod względem ruchowym i umysłowym niż roczniak i zabawki przeznaczone dla najmłodszej grupy wiekowej mogą go nudzić. Jednocześnie układanki czy puzzle skierowane do trzylatków, mogą przysporzyć mu dużo problemów, co skutecznie zniechęci do dalszej zabawy. Dwuletnie dziecko wykazuje się już sporymi umiejętnościami motorycznymi, dlatego warto zapewnić mu dostęp do zabawek usprawniających koordynację ruchową, dzięki którym spożytkuje nadmiar energii. Nie należy również zapomnieć o rozwoju intelektualnym i edukacyjnym wymiarze zabaw.

Jakie zabawki dla 2 latka?

Dwuletnie maluchy potrafią już dość dosadnie komunikować swoje potrzeby za pomocą prostych zdań i wyrażać swoje emocje. Wykazują się też dużą samodzielnością, dlatego warto pozwolić mu bawić się w sposób dla niego najciekawszy, nawet jeżeli klocki lepiej nadadzą się do rzucania niż układania budowli. To jest także sygnałem dla rodziców, że zabawki powinny być wytrzymałe i odporne na zniszczenia, aby uszkodzone elementy nie stanowiły zagrożenia dla dziecka. Dobrym wyborem w tym wieku będzie zapewnienie dziecku dużej ilości ruchu, więc idealnie sprawdzą się tu duże piłki czy gumowe skoczki. Dziecko w ten sposób ćwiczy koordynację ruchową i siłę mięśni nóg. Ponadto takie zabawki mogą być wykorzystywane do nauki dyscypliny, poprzez wydawanie prostych poleceń, aby się zatrzymało czy przyniosło za daleko rzuconą piłkę.
Do kształtowania umiejętności umysłowych, przeznaczone są proste układanki typu sortery, które rozwijają również funkcje motoryczne. W zasadzie tego typu zabawki, są polecane dla różnych grup wiekowych, jednak różnią się wielkością, kształtami i ilością elementów. Również zestawy do budowania wież i prostych konstrukcji mogą sprawić dziecku dużo przyjemności, a jednocześnie nauczą go spostrzegawczości i wyćwiczą pamięć.
Dwuletnie dziecko uwielbia zabawy w piaskownicy czy w wannie, więc warto zabawkowe wyposażenie uzupełnić o gumowe przybory do kąpieli oraz wiaderko i foremki do piasku. Kolorowe gąbki czy gumowe kaczuszki unoszące się na wodzie, mogą być również nieocenionym wsparciem w kąpieli malucha, gdy postanowi on wyrazić swój bunt przejawiający się niechęcią do umycia się. Zabawki do piaskownicy z kolei pobudzają wyobraźnię, a napełnianie ich piaskiem z pewnością zapewnią dziecku rozrywkę na długo.

Zabawy z dwulatkiem

Dzieci chętnie spędzają czas z rodzicami i towarzyszą im w wykonywaniu codziennych prac. To co dla dorosłych jest koniecznych obowiązkiem, dla dziecka może być okazją do wspólnej zabawy. Warto angażować malucha do pomocy przy gotowaniu, pozwalając mu mieszać ze sobą różne składniki, nawet jeśli oznacza to konieczność posprzątania całej kuchni z porozsypywanej mąki. Dla dziecka w tym wieku nawet najdroższe zabawki nie sprawią tyle frajdy i po pewnym czasie mogą się znudzić, jednak wspólna zabawa z rodzicami zawsze będzie nieść za sobą wymierne korzyści. Taka forma spędzania czasu zacieśnia więzi rodzinne oraz buduje zaufanie.