Zabawki dla dziewczynki

0
Zabawki dla dziewczynki

Chcemy sprawić przyjemność córce, wnuczce, córce znajomych albo siostrze i kupić jej zabawkę. Jakie zabawki wybierać dla dziewczynek? Na co zwrócić uwagę wybierając zabawki dla dziewczynki? Bezpieczeństwo, jakość, zainteresowania? O tym piszemy w tym artykule.

Jak wybierać zabawki?    

Wybierając zabawki dla dziewczynki, używajmy przede wszystkim zdrowego rozsądku. Nie warto kupować kolejnej bardzo podobnej zabawki. Ponadto lepiej wybrać jedną, czasami droższą zabawkę, ale bardziej dostosowaną do potrzeb naszego dziecka.    

Wybierając zabawki, trzeba kierować się ich jakością. Zwróćmy uwagę na trwałość wykonania. Przede wszystkim postawmy na wysoką jakość tworzywa. Zabawka powinna być także bezpieczna dla naszego dziecka. Z tego względu sprawdźmy, czy posiada certyfikat CE. Powinny go mieć produkty dopuszczone do obrotu w Unii Europejskiej. Podczas wybierania zabawek weźmy także pod uwagę zainteresowaniach i predyspozycje malucha, a także ograniczenia wynikające z jego wieku.

    

Zabawki dla dziewczynki    

Zazwyczaj chcąc zakupić zabawkę dla dziewczynki, myślimy o lalkach, wózku albo domku dla nich, albo przedmiotach przydatnych do zabawy w dom, takich jak: filiżanki, odkurzacz, mikser, zestaw śniadaniowy, plastikowe owoce, drewniana czekolada, fartuszek. Takie zabawki spotkają się pewnie z zadowoleniem każdej dziewczynki. Innym pomysłem jest lalka z akcesoriami, która uczy empatii w stosunku do innych. Puzzle, zabawki edukacyjne, robótki ręczne to z pewności zabawki, które polubi każda mała dama. Uczą one koncentracji i logicznego myślenia.      

Jednak pamiętajmy, że nie musimy wprowadzać rozdziału na zabawki dla chłopców i dziewczynek. Jeżeli nasza córka lubi bawić się samochodami to nie zabraniajmy jej. Kupmy jej kolorowy samochodzik, a może klocki konstrukcyjne.     

 

Zakup zabawek

Wymarzony prezent dla dziewczynki może czasami kosztować więcej niż zaplanowaliśmy. Jeśli jednak jest specjalna okazja do wręczenia prezentu, np. urodziny, to często chcemy zrealizować założony plan. W takiej sytuacji, gdy brakuje nam wystarczających środków finansowych, pomocna może się okazać szybka pożyczka. Szybka pożyczka pozwoli na wybór idealnego prezentu, a możliwość spłaty w niewielkich ratach nie obciąży naszego budżetu. Pamiętajmy jednak, że szybka pożyczka wymaga terminowej spłaty. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy możemy sobie pozwolić na takie zobowiązanie finansowe, to lepiej zrezygnować z opcji, jaką jest szybka pożyczka i kupić skromniejszy prezent. Najważniejsze są intencje, a nie wartość zabawki.