Zanim Mikołaj przyjdzie do domu – jak przygotować się na mikołajki?

0
Zanim Mikołaj przyjdzie do domu - jak przygotować się na mikołajki

Dzieci i dorośli wyczekują 6 grudnia każdego roku, gdyż właśnie tego dnia mogą spodziewać prezentu schowanego pod poduszką lub wręczonego osobiście. Wszyscy wiedzą, że Mikołajki oznaczają prezenty, nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że geneza tej pięknej tradycji sięga III wieku naszej ery.

Święty Mikołaj

Patronem Mikołajek jest święty Mikołaj, biskup Miry. Żył w III wieku naszej ery. Ten legendarny święty, którego w okresie świątecznym można oglądać na kartkach pocztowych, w kreskówkach i filmach  swój pokaźny majątek rozdał potrzebującym. Powszechnie kochany i doceniany z powodu swojej dobroci i szczodrości, troszczył się o losy najbiedniejszych. Legenda głosi, że pomógł jednej z potrzebujących rodzin w ujmujący sposób. Ojciec miał trzy córki, jednak nie mógł ich wydać za mąż, gdyż nie stać go było na posag. Święty Mikołaj dostarczył mu potrzebnych funduszy wrzucając pieniądze przez komin, czym uwolnił ojca rodziny od kłopotliwej potrzeby dziękowania. Do dzisiaj wiele prezentów z okazji Mikołajek nie wręcza się osobiście, ale chowa po poduszką, w skarpecie, czasem w innym pomysłowym miejscu.

Niespodzianka pod poduszką

Każde dziecko szczególnie wyczekuje prezentu od świętego Mikołaja, gdyż stanowi największą niespodziankę i budzi ekscytację. Nie ma tutaj znaczenia, czy dziecko jest kilkuletnie i wierzy, że prezent w postaci zestawu klocków rzeczywiście przyjechał na podniebnym rydwanie świętego Mikołaja i wpadł przez komin czy jest to nastolatek, który liczy na to, że w wielkiej skarpecie rodzice zostawili nowego iPhone’a lub czytnik ebooków. Młodsze dzieci z zapałem piszą listy do Świętego Mikołaja, w których opisują, jak chętnie znaleźliby w pobliżu swojego łóżka po przebudzeniu nową lalkę Barbie czy wymarzaną grę komputerową. Czasami bywa, że zaskakuje je prezent, którego by się nie spodziewali.

Pomysły na prezent                   

Ważne, żeby poświęcić chwilę na zastanowienie się, czego może oczekiwać dziecko pod swoją poduszą, z czego naprawdę się ucieszy. Udaną niespodziankę dzieciak będzie wspominał z łezką w oku w swoim dorosłym życiu, dlatego warto zadbać o to, by po przebudzeniu 6 grudnia, znalazł coś, co go rozraduje. Niektóre dziewczynki ucieszą na widok zestawu kolorowego płaszczyka z kaloszami na zimę. Przyszłym blogerkom modowym oczka zaświecą się na widok ślicznej dziecięcej biżuterii czy akcesoriów do włosów ze sklepu KidsMax.pl. Klasycznym świetnym wyborem gadżetu dla chłopca może być składana kolejka, która może zaangażować do zabawy całą rodzinę. W sklepie zabawkami KidsMax.pl można znaleźć różne rodzaje kolejek. Jeżeli rodzicom zależy, żeby prezent rozwijał ich pociechę mogą przejrzeć bardzo ciekawą ofertę zabawek rozwijających kreatywność. Można zdecydować się na klasyczne puzzle, które są doskonałym ćwiczeniem pamięci. Kształtują analizę i kojarzenie. Jeżeli maluchowi bardziej podobają się nietypowe prezenty można zerknąć na ofertę z zabawkami interaktywnymi. Wiele dzieciaków zareagowało z entuzjazmem na widok interaktywnego zwierzątka. Prócz zapewnienia świetnej zabawy takie zwierzątko będzie uczyć dzieciaka odpowiedzialności i systematyczności.