Ekologiczne środki czystości – bezpiecznie i ekologicznie dla dzieci

0
Ekologiczne środki czystości – bezpiecznie i ekologicznie dla dzieci

W społeczeństwie rośnie świadomość tego, gdzie żyjemy, z czego korzystamy i czym oddychamy. W czasach gdy dopuszczalne normy emisyjne są nagminnie przekraczane staramy się we własny zakresie zadbać o siebie i swoje otoczenia, tak aby chociaż w minimalnym stopniu zaprzestać degradacji środowiska i nas samych, przyczyniając się jednocześnie do poprawy naszego samopoczucia, komfortu życia.

Dlaczego ekologiczne środki czystości?

Warto postawić na ekologiczne środki czystości, ponieważ ich skład pozwala nam na dbanie o czystość, nie powodując przy tym niemiłego zapachu i nie przyczyniając się w żaden sposób do tworzenie różnego rodzaju rakotwórczych roztworów zapachowych, co jest dość popularne w przypadku zwyczajnych, dostępnych w każdym osiedlowym sklepie środków czystości. Jasny, prosty skład – tego możemy się spodziewać od producentów, zajmujących się dystrybucją środków czystości, które są w stu procentach ekologiczne i nie szkodzą nam, naszym dzieciom i całej naszej planecie.

Czy ekologiczne środki czystości są kilkukrotnie droższe od tych dostępnych w sklepach sieciowych?

Czy ekologiczne środki czystości są kilkukrotnie droższe od tych dostępnych w sklepach sieciowych? Ten mit z całą pewnością nie raz i nie dwa udało nam się usłyszeć od sąsiadki, tłumaczącej się z używania zwyczajnej chemii do czyszczenia swojego mieszkania. To stwierdzenie jednak w rzeczywistości nie jest do końca trafne, a wręcz zdarza się, że bywa odwrotnie i to ekologiczne środki czystości są tańsze od tych kupowanych na masową skalę w marketach. Wystarczy spojrzeć na ofertę sklepu internetowego ekomaluch.

Świetnym przykładem będzie tutaj roztwór wody i octu, który jest jak najbardziej ekologicznym środkiem płatności. Koszt jego uzyskania będzie wynosił około 2 złotych – tylko mniej więcej kosztuje ocet. Jeśli będzie nam przeszkadzał zapach powstałego specyfiku możemy dolać do niego kilka kropli aromatu zapachowego, dzięki czemu nasz środek czystości będzie pięknie i naturalnie pachniał. Tak przygotowany roztwór świetnie posłuży się do mycia łazienek – ma właściwości bakteriobójcze, okien – nie pozostawia smug oraz wszelkiego rodzaju innych powierzchni jakimi dysponujemy w naszym mieszkaniu. Oczywiście nie każdy ekologiczny środek czystości zastąpi woda i ocet, za wiele z nich trzeba będzie zapłacić, jednak z całą pewnością szybko przekonamy się, że ta zmiana była warta włożonego w nią wkładu i nasz dom odwdzięczy nam się tym, że w końcu będziemy mieli poczucie, że jest faktycznie czysto bez konieczności oddychania oparami powstałymi w wyniku sprzątania mieszkaniu przy użyciu pełnych związków chemicznych butelek ze specyfikami. Dodatkowo nasze meble na pewno odwdzięczą nam się większą trwałością i wytrzymałością na upływ czasu, jeśli będziemy do ich pielęgnacji używam naturalnych specyfików.