Gry słowne dla dzieci – nauka w formie zabawy

0
Gry słowne dla dzieci – nauka w formie zabawy

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla kilkulatka, ciekawym wyborem mogą być proste gry słowne lub liczbowe. Takie gry zapewnią dziecku sporo frajdy, zwłaszcza jeśli w zabawę zaangażuje się dorosła osoba i pomogą mu w opanowaniu podstaw pisania lub liczenia. W sklepach z akcesoriami dziecięcymi znajdziesz wiele tego typu produktów. Które z nich są najpopularniejsze? Jaka gra może przypaść do gustu Twojemu dziecku?

Popularne gry słowne

Edukacyjne gry zapoznające dziecko z literkami to doskonały wybór dla przedszkolaków, które jeszcze nie umieją pisać, a które chcemy nauczyć alfabetu. Tego typu gry mogą mieć zróżnicowaną formę. Najczęściej składają się one z kart przedstawiających różne literki, które dziecko stara się zapamiętać. Dla nieco starszych dzieci, które już znają alfabet, umieją pisać oraz czytać, dobrym wyborem będą słowne kalambury, gry typu quiz lub rodzinny teleturniej. Takie zabawki pomagają w ćwiczeniu wcześniej zdobytych przez dziecko umiejętności, doskonaląc je i utrwalając, co w oczywisty sposób przekłada się na mniej problemów z nauką w szkole. Takie gry słowne to także znakomita okazja, by spędzić z dzieckiem nieco więcej czasu, a przy okazji odciągnąć je od ekranu smartfona, telewizora lub komputera.

Gry matematyczne dla najmłodszych

Każda gra planszowa to dobry sposób na doskonalenie podstawowych kompetencji matematycznych dziecka. Rzuty kostką oswajają z cyframi, zmuszają również do liczenia pól, po których przesuwa się pionek. Dzięki temu dziecko uczy się podstaw matematyki w sposób intuicyjny, bez nacisku ze strony dorosłych. W sprzedaży znaleźć można również typowo matematyczne gry edukacyjne dedykowane zarówno przedszkolakom, jak i dzieciom nieco starszym, uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Tego typu gry uczą nie tylko znajomości poszczególnych cyferek, ale także ich łączenia w większe liczby przez wykonywanie podstawowych działań matematycznych, takich jak dodawanie. Na stronie https://damizabawki.pl/pol_m_Kategorie_Gry_Slowne-i-liczbowe-358.html znajdziesz wiele gier tego typu, a także mnóstwo klasycznych gier słownych czy edukacyjnych gier o towarzyskim charakterze.

Nauka pisania i liczenia sprawia niektórym dzieciom sporo trudności. Skutecznym remedium na tego typu problemy jest wcześniejsze oswojenie dziecka z literkami i cyframi, a najlepszym na to sposobem są proste gry słowne i matematyczne, które uczą poprzez zabawę. Dzięki ich dużej dostępności i różnorodności każdy z rodziców bez trudu znajdzie produkt dostosowany do wieku i potrzeb swojego dziecka.