Ciekawe pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka dla niemowląt i małych dzieci

0
Ciekawe pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka dla niemowląt i małych dzieci

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim radość z tworzenia wspaniałych niespodzianek dla najmłodszych. Wyczaruj dla najmłodszego brzdąca wyjątkowy prezent, który pobudzi jego wyobraźnię oraz sprawi, że w przyjemny sposób rozpocznie rozwój umiejętności poznawczych, koordynacji ruchowej, a także wzmocni poczucie bezpieczeństwa. Dzień Dziecka jest okazją, która zobowiązuje do obdarowania maluszka czymś wyjątkowym. Jeśli jesteś kreatywną mamą, mamy dla Ciebie kilka propozycji, spośród których z pewnością wybierzesz coś wyjątkowego, co stanie się dla Twojego szkraba wspaniałą niespodzianką. Pamiętaj, aby dostosować upominek do etapu rozwoju Twojego dziecka.

Spraw dziecku radość książeczką sensoryczną z własnymi fotografiami

Czy Twoje dziecko uwielbia oglądać własne odbicie? Wyobraź sobie, jaką frajdę będzie odczuwało, gdy zobaczy zdjęcie swoje, całej rodziny, Ciebie, wydrukowane w przyjaznej dziecku formie kwadratowych, grubych stron, wygodnie odwracanych za pomocą spiralnego systemu? Dziecko pokocha wspólne przeglądanie, a CEWE FOTOKSIĄŻKA Kids powstaje z materiałów w pełni bezpiecznych dla najmłodszych. Przekonaj się, jak łatwo możesz ozdobić książeczkę kawałkami materiałów, wiszącymi elementami oraz dodatkowymi ozdobami, które zwrócą uwagę dziecka. Wkrocz w świat dziecięcej fantazji, stymulując jego wyobraźnię wieloma fakturami oraz doborem kompozycji zdjęć. W książeczce umieść zdjęcia, wykonane z myślą o najmłodszym członku rodziny. Niech będą wyraźne, z odpowiednim doświetleniem oraz kompozycją, dostosowaną do możliwości percepcyjnych maluszka. Jeśli  Twoje dziecko ma około dwunastu miesięcy, skup się na pojedynczych postaciach, ujęciach twarzy z bliska. Zauważ, że małych postaci z rozbudowanym krajobrazem w tle dziecko nie będzie w stanie rozpoznać. Możesz przygotować dla dziecka książeczkę sensoryczną z kształtami, zwierzętami, kolorami… wystarczy aparat fotograficzny i odrobina czasu. Wybierz się na wyprawę fotograficzną i odsapnij od towarzystwa maluszka.

Tworzysz rękodzieło, szyjesz? Wykonaj dla dziecka indywidualny prezent

Twoje dziecko może otrzymać wyjątkowy kocyk, poduszkę lub wymarzony strój księżniczki/superbohatera. Jeżeli potrafisz wykonać samodzielnie piękne, indywidualnie dopasowane do potrzeb przedmioty, skup się na najwyższej jakości prezencie dla dziecka z okazji jego święta. Kocyk z miękkiego materiału, w odcieniu, który dziecko uwielbia stanie się przyjemnym w dotyku dodatkiem, który sprawdzi się podczas codziennej, popołudniowej drzemki. Jeżeli ozdobisz kocyk lubianą przez dziecko postacią, wieńczącą kocyk, będzie on chętnie użytkowany w domu, w wózku podczas spacerów oraz na rodzinnych wyjazdach z noclegiem. Uszyj dla dziecka komfortową poduszkę, która stanie się wygodnym podparciem podczas zabawy.

Codzienna, odświętna radość

Spraw dziecku frajdę zabawką, stworzona z materiału, bezpiecznych dla niego koralików lub ziarenek, zawartych w tekstylnym opakowaniu. Grzechotki mogą występować w kilku rozmiarach oraz z różna ilością zawartych w nich, suchych elementów, wywołujących najróżniejsze, choć  przyjazne najmłodszym, ciekawe dźwięki. Przygotuj dla dziecka występ muzyczny, zorganizowany z takich zabawek. Duża frajda nie ominie nie tylko maluszka, ale i Ciebie. Najmłodsze dzieci uwielbiają dotykać przedmiotów o zróżnicowanej fakturze. Uszyj dla maluszka matę edukacyjną, która zawiera najróżniejsze elementy o intrygujących właściwościach w kontakcie z rączkami i nóżkami najmłodszych. Mata może być wykonana z tkanin o kontrastowej lub pastelowej, subtelnej kolorystyce. Wysokiej jakości tkaniny zagwarantują zdumiewający efekt. Pozwól, by Dzień Dziecka stał się okazją do dłuższej zabawy z dzieckiem. Niech codzienne obowiązki ustąpią miejsca wspólnym chwilom, których na co dzień jest wciąż zbyt mało. Dzień dziecka stanie się okazją do wykonania aktualnych zdjęć i stworzenia następnej fotoksiążki dla dzieci.