Nosidełka dziecięce ułatwiają życie

0
Nosidełka dziecięce ułatwiają życie

Jeżeli jesteś mamą zapewne wiele razy doświadczyłaś sytuacji, kiedy musiałaś szarpać się z ciężkim i nie poręcznym wózkiem. Nikt nie kwestionuje jego przydatności. Gdy maluszek zaśnie możesz szybko położyć go spać, przykryć i wygodnie przetransportować do domu.  Czasem jednak wózeczek niejako nas ogranicza. Wiosenny spacer w lesie wyglądał będzie ciężko, gdy nie ma w nim choćby wydeptanej ścieżki. Przechadzka po piaszczystym brzegu Bałtyku, wraz z dzieckiem w wózeczku? Trudno to sobie wyobrazić. Na pewno nie będzie to przyjemne. W sytuacjach, które mogą być niekomfortowe dla Ciebie za sprawą tradycyjnego wózka, warto skorzystać z wyjątkowej opcji – nosidełka dla dzieci. Z nimi może pieszo udać się gdzie tylko zapragniesz. Pokażesz maluszkowi świat, ale wykonasz także prozaiczne czynności. Zwykłe zakupy będą o wiele prostsze, szybsze i bardziej komfortowe. Wszystko za sprawą nosidła.

Jak wybrać odpowiednie nosidełko?

Rynek nosidełek stale się rozszerza, ale na szczególną uwagę zasługują tylko nieliczni producenci. Wszystko za sprawą bardzo wysokiej jakości. Do renomowanych firmy, które odcisnęły piętno na rynku nosideł, zaliczane są: Nosidełka Tula, Close Parent, Isara, Fidella, ErgoBaby. Polska także może pochwalić się nosidełkami, które kocha cały świat. Na na naszej ziemi tworzone są nosidła LennyLamb, Kavka czy Zaffiro.

Jeżeli decydujesz się na zakup nosidełka dziecięcego pamiętaj, że musi być one ergonomiczne! Co to oznacza? Jego budowa powinna umożliwiać znajdującemu się w nosidła dziecku bezpieczną i stabilną pozycję. W ten sposób ryzyko urazów kręgosłupa i bioderek zmniejsza się. Sprzęt do noszenia dzieci powinien wykonany być materiału naturalnego. Dlaczego? Skóra maluszka, który się rozwija, jest bardziej podatna na alergie i choroby.  Nienaturalny materiał słabiej przepuszcza powietrze, dzięki temu cerę dziecka bardziej narażona jest na choroby.

Nosidełka muszą być regulowane, zarówno do wzrostu dziecka jak i osoby noszącej. Ma to bezpośredni wpływ na komfort i wygodę dla obu stron. Najlepszym rozwiązaniem będą takie z regulowanymi szelkami.

W wielu nosidłach maluszka umieścić możesz z przodu i z tyłu. Istnieją również takie, które oferują możliwość noszenia berbecia na biodrze. Chcemy zaznaczyć, że umieszczenie dziecka na plecach. powinno odbywać się tylko w wtedy, gdy Twoja pociecha potrafi już samodzielnie kontrolować ruchy główki i siedzi w stabilnej pozycji.  


Pamiętaj! Wybieranie rodzaj nosidełka dla dziecka powinien wybierany być na podstawie wagi, a nie wieku.
 Masa ciała to decydujący czynnik, ponieważ każde dziecko w danych przedziale wiekowym może ważyć inaczej. Jeżeli źle dopasujemy nosidło, maluch będzie narażony na urazy i dyskomfort! Świetny wybór wielu nosidełek dla dziecka znajdziesz https://tulisie.pl/nosidelka-dla-dzieci.

Wybór nosidełka powinien poprzedzony być dokładną analizą. Nie możesz kupić pierwszego lepszego. Możesz narazić maluszka na uraz kręgosłupa, choroby skórne. Sam również odczujesz źle dopasowane nosidło, a w dodatku wydasz niepotrzebnie pieniądze.