Puzzle – nie tylko dla starszych dzieci

0
Puzzle – nie tylko dla starszych dzieci

Najlepsze zabawki oferują nie tylko rozrywkę, ale również możliwości rozwoju. Na rynku spotkać można wiele niesamowicie rozbudowanych propozycji interaktywnych, które zaczynają od nauki dźwięków otaczającego świata, a kończące na edukacji języków obcych. Nie warto jednak zapominać o standardowych propozycjach, które od lat dbały i wciąż dbają o tężyznę umysłową – nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Należy jednak dostosować poziom trudności do możliwości i umiejętności dziecka.

Potrzebujesz przykładu takiego asortymentu? W takim razie co powiesz na niezawodne puzzle, takie jak np. https://www.humbi.pl/pol_m_Zabawki_Puzzle-861.html. Oczywiście produkty dla dzieci będą dysponować dużo mniejszą ilością elementów niż skomplikowane układanki dla dorosłych (zapewniające nawet kilka tysięcy elementów). Dodatkowo są one odpowiedniej wielkości z wyselekcjonowanych materiałów, by oprócz wyżej wymienionych wartości, gwarantowały bezpieczeństwo.

Najlepsze puzzle dla chłopców

Biorąc pod uwagę wiek chłopców, najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście wybór puzzli, które przedstawiają ich ulubionych bohaterów z kreskówek. Skąd wiedzieć, które puzzle będą najlepszą opcją? Należy po prostu zapytać pociechę o ulubioną kreskówkę, ponieważ przekrój jest naprawdę szeroki. Do dyspozycji są między innymi produkcje z motywem samochodów, czy superbohaterów, które cieszą się uznaniem od dziesięcioleci. Jako przykład może posłużyć nam chociażby Batman, lecz obecnie mamy na liście najpopularniejszych nieco inne postacie.

Odpowiednie opcje dla dziewczynek

Zasada w przypadku dziewczynek jest taka sama jak podczas zakupu puzzli dla chłopców. Należy sięgnąć jedynie po nieco inne tytuły bajek, a reszta będzie się zgadzać. Potrzebujesz przykładów? Wystarczy zajrzeć, które kreskówki i jacy bohaterowie cieszą się obecnie największą popularnością. Przykładem może być między innymi pozycja Frozen lub stare i znane tytuły typu Królewna Śnieżka, Kopciuszek itp.

Dopasowanie puzzli do wieku

Jak wybrać odpowiednie puzzle? Skoro wiesz już z poprzednich części tekstu, jak dopasować odpowiednią propozycje pod względem tematycznym, warto przejść teraz do kwestii związanej z wiekiem. W przypadku propozycji dla osób dorosłych lub chociaż nastolatków, elementy nie muszą być małe i może być ich dużo – często osoby układające puzzle regularnie dochodzą do takiego poziomu, że kilka tysięcy części nie jest dla nich problemem. Z dziećmi jest jednak nieco trudniej. Należy zatem posiłkować się informacją na temat poszczególnej kategorii wiekowej, która powinna zostać umieszczona na opakowaniu.