Czy warto kupić leżaczek dla dziecka pod choinkę?

0
Czy warto kupić leżaczek dla dziecka pod choinkę?

Leżaczek dla dziecka to bardzo praktyczne rozwiązanie wspierające codzienność całych rodzin. To gadżet, który ułatwia łączenie opieki nad dzieckiem z wykonywaniem codziennych obowiązków domowych. I choć warto, by znalazł się na liście wyprawkowej każdego przyszłego rodzica, z różnych przyczyn często go tam brakuje. Dlatego właśnie warto wziąć go pod uwagę, gdy planujesz świąteczne prezenty dla niemowlaka. W naszym artykule znajdziesz informacje, które pomogą ci podjąć ostateczną decyzję.

Świąteczny prezent dla niemowlaka niekoniecznie musi być kolejną grzechotką czy dziesiątym body, z którego maluch wyrośnie już miesiąc później. Możesz postawić również na leżaczek-bujaczek Tiny Love, który będzie towarzyszył mu jeszcze naprawdę długo i jednocześnie sprawi, że rodzicom znacznie łatwiej będzie godzić ze sobą wszystkie codzienne obowiązki. Dlaczego każda rodzina powinna go mieć? Przedstawiamy najważniejsze zalety, które przekonają cię do jego zakupu.

Leżaczek-bujaczek dla dziecka – idealny pomysł na świąteczny prezent

Leżaczek dla dziecka cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych rodziców. To ani trochę nas nie zaskakuje, bowiem posiada bardzo długą listę zalet, o których nie sposób nie wspomnieć. To rozwiązanie, które zwyczajnie poprawia komfort codziennego życia z maluchem u boku.

Bujaczek dla dziecka oznacza przede wszystkim wolne ręce. Rodzice mogą odłożyć niemowlę w bezpiecznym miejscu, mając je ciągle w zasięgu wzroku i jednocześnie odsuwając od potencjalnie niebezpiecznych dla niego przedmiotów (kuchenki, noży etc.). W tym czasie, w zależności od potrzeb, mogą dokończyć naglące domowe obowiązki lub po prostu odpocząć od ciągłego noszenia maluszka na rękach, na co z pewnością nierzadko mają ochotę.

Warto podkreślić, że sprawdzony leżaczek dla dziecka zapewnia nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo. Zawsze sprawdzaj, czy wybrany przez ciebie model posiada wytrzymałe i wygodne pasy, dzięki którym maluch może w pełni swobodnie wykonywać swoje pierwsze, często bardzo energiczne akrobacje. Rodzice muszą mieć bowiem 100% pewność, że dziecko nie wypadnie, podczas gdy oni będą zajęci czymś innym.

Niewątpliwą zaletą leżaczka-bujaczka jest jego mobilność. Zdecydowana większość modeli cechuje się niewielkimi wymiarami i stosunkowo niedużą wagą. Dzięki możliwości złożenia, zawsze zmieści się w samochodowym bagażniku, by można było zabrać go w podróż – zarówno tę daleką, jak i do babci mieszkającej kilka ulic dalej. Dlaczego to takie ważne? W dużej mierze oznacza to po prostu wygodę, jednak najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa niemowlęcia. Gdy znajduje się w zupełnie nowym dla siebie miejscu, znany mu przedmiot może obniżyć ogólny poziom stresu.

Wybierając najlepszy model, zdecydowanie zwróć uwagę na leżaczek dla dziecka z funkcją bujaczka – posiada ją większość obecnie dostępnych w sklepach modeli. Dzięki specjalnym biegunom istnieje możliwość delikatnego kołysania w nim niemowlęcia, by mogło zapaść w spokojną drzemkę. Polecany przez nas leżaczek Tiny Love rozkłada się do pozycji zupełnie leżącej, co pozwala na wygodne ułożenie maluszka – rodzic nie musi więc przenosić go do łóżeczka czy wózka, ryzykując tym samym jego obudzenie.

Pamiętaj, że wybrany przez ciebie bujaczek nie musi wcale być prezentem na chwilę. Okazuje się, że nowoczesne modele, jak np. leżaczek Tiny Love z budką, z biegiem czasu zyskuje nową funkcję i przemienia się w krzesełko do karmienia. Sprawdza się więc także wtedy, gdy maluch już samodzielnie siedzi i sięga po pierwsze stałe pokarmy.