Dlaczego warto zdecydować się na rożek niemowlęcy?

0
Dlaczego warto zdecydować się na rożek niemowlęcy?

Otulenie noworodka rożkiem pozwoli maluchowi przystosować się do nowego środowiska, da ciepło i duży komfort. Użycie przyjemnego w dotyku i jakościowego rożka pozwoli na spokojny sen i da warunki do poprawnego rozwoju. Co wybrać do otulenia dziecka? Po czym poznać wysokiej jakości produkt do otulenia?

Czego używać do otulenia dziecka?

Aby otulić malucha, rodzice często korzystają z ciepłych kocyków lub rożków, jednak to właśnie ta druga metoda jest najbardziej praktyczna. Rożek niemowlęcy to kwadratowy, gruby kocyk, który owijamy wokół dziecka, dopasowując go do wielkości malucha. Kiedy jest już odpowiednio ciasny, wiążemy go za pomocą szarfy, zapinamy na napy lub rzepy – najbardziej rekomendowana jest metoda wiązana, ponieważ pozwala na największą kontrolę stopnia otulenia. Rożek tworzy ciasną przestrzeń, która daje poczucie bliskości – warunki w pewnym stopniu przypominają te, w jakich maluch trwał w trakcie ostatnich 9 miesięcy.

Rożki niemowlęce – dlaczego warto z nich korzystać?

Rożek to praktyczny sposób otulenia dziecka, który dodatkowo może ułatwić opiekę nad maluchem. Przede wszystkim sprawia, że podnoszenie niemowlęcia i trzymanie go na rękach jest dużo bardziej bezpieczne. Dobrej jakości rożki posiadają włókninę sztywniejszą niż standardowy materiał (tego typu produkt znajdą Państwo w sklepie internetowym Lepre.pl), dzięki czemu chwytamy dziecko pewniej i stabilniej.

Rożki dla niemowląt posłużą także podczas karmienia piersią. To wyjątkowa metoda – trzymamy dziecko stabilnie, więc może ono w spokoju najeść się, bez rozpraszania spowodowanego częstą zmianą pozycji. Co więcej, rożek bawełniany wykorzystasz do ułożenia dziecka do snu w jego łóżeczku w bezpieczny dla niego sposób. Ciepły rożek ogrzeje dziecko, dzięki czemu nie będzie musiało mieć kontaktu z kołderką, którą mogłoby nasunąć na główkę – w przypadku maluchów to często prowadzi do niebezpieczeństwa.

Rożek dla niemowląt – jaki powinien być?

Rożki niemowlęce zwykle posiadają wymiary 75 × 75 cm, jednak często można także spotkać się z większymi modelami 100 x 100 cm. Przy zakupie warto jednak pamiętać, że tego typu produkt będzie nam potrzebny na maksymalnie 3-4 pierwsze miesiące życia dziecka, więc często nie ma potrzeby zakupu największego rożka – oczywiście wszystko zależy od wzrostu maleństwa.

Rożki dla niemowląt powinny składać się jedynie z naturalnych tkanin, takich jak bawełna lub wiskoza. Przepuszczają powietrze, dzięki czemu dziecko nie nabywa potówek i nie przegrzewa się. Coraz większą popularność zdobywa w ostatnim czasie wiskoza bambusowa. Rożek bambusowy wykazuje właściwości termoregulacyjne, co niezwykle przekłada się na komfort malucha.

Rożki dla niemowląt – zapewnij komfort swojemu dziecku

Aby sprawić dziecku najlepszą wyprawkę, sprawdź ofertę sklepu internetowego Lepre.pl. To specjaliści oferujący wysokiej jakości produkty dla najmłodszych, które towarzyszą im od pierwszych chwil na świecie. W ofercie odnajdziesz rożek niemowlęcy bambusowy i bawełniany, a także wiele innych praktycznych akcesoriów.