Stroje karnawałowe dla dzieci

0
stroje karnawałowe dla dzieci

Dzieci uwielbiają się przebierać w ulubione postacie z bajek i kreskówek. Stroje karnawałowe obecnie królują nie tylko podczas balu przebierańców zorganizowanego w przedszkolu, coraz częściej rodzice organizują na przykład tematyczne urodziny dla swoich pociech. Obecnie sezon na przebrania dla dzieci trwa niemal cały rok i nie ma problemu z ich dostępnością. Ich ceny są jednak dość wygórowane, a należy pamiętać, że upodobania dzieci zmieniają się w zależności od mody na aktualnie królującą wśród przedszkolaków bajkę. Na co więc zwrócić uwagę, aby strój spełnił oczekiwania zarówno dziecka jak i rodziców?

Stroje karnawałowe dla dzieci

Wybierając strój karnawałowy trzeba mieć na uwadze to, że powinien on sprawić przyjemność dziecku. Rodzice często mają inne wyobrażenie na ten temat i poszukują przebrania, dzięki któremu dziecko będzie się wyróżniać. Nieustającą popularnością cieszą się przebrania Spiderman’a dla chłopców i księżniczki dla dziewczynek, pozwólmy więc dziecku na taki wybór, nawet jeżeli w grupie będzie kilkoro tak samo ubranych dzieci. W przypadku dorosłych, obecność na przyjęciu dwóch osób w takiej samej sukience uznawane jest za wpadkę, to dla dzieci taka sytuacja nie ma żadnego znaczenia- przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę.
Stroje karnawałowe wiążą się często z niemałym wydatkiem, dlatego najlepiej ich szukać kiedy sezon na nie trwa w pełni. W popularnych sieciówkach, a nawet marketach największy ich wybór rozpoczyna się przed Halloween i po nowym roku, kiedy zaczynają się bale choinkowe w przedszkolach. W tym czasie ich cena jest najkorzystniejsza i można znaleźć ciekawe przebranie i dodatki za grosze. Należy pamiętać, że dziecko szybko rośnie, więc strój kupiony pół roku wcześniej może okazać się po prostu za mały. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczalni, gdzie można znaleźć przebrania na każdą okazję, nie wydając na nie fortuny.

Stroje karnawałowe dla dzieci – zrób je sam

Własnoręczne zrobienie stroju może być dużo tańsze, a dodatkowo mamy pewność wyjątkowości przebrania. Ograniczeniem jest tu jedynie wyobraźnia oraz sposób wykonania. W internecie można znaleźć wiele tutoriali, które krok po kroku pokazują jak przygotować strój księżniczki, pająka czy tygryska, wykorzystując do tego łatwo dostępne materiały. Dobrym rozwiązaniem jest także kupno lub własnoręczne wykonanie maski, dzięki czemu codzienny strój zamieni się w przebranie karnawałowe. Zamiast maski można wykorzystać farbki do twarzy i dorysować dziecku na przykład wąsy. Z łatwością można wykonać także uszy czy czułki, wykorzystując do tego opaskę do włosów i przyczepić do niej dodatkowe elementy. Materiałem, który sprawdzi się jako baza pod dodatki do stroju jest filc, ze względu na nieograniczone możliwości zastosowań. Skompletowanie pełnego stroju i dodatków do niego pozwala zaoszczędzić pieniądze oraz stworzyć niepowtarzalne przebranie, dzięki któremu dziecko będzie się wyróżniać na tle grupy. Własnoręczne wykonanie kostiumu, może być też okazją do wspólnego spędzenia czasu z pociechą.