W jaki sposób dokonać wyboru perkusji dla dzieci?

0
W jaki sposób dokonać wyboru perkusji dla dzieci?

Jednym z najbardziej interesujących instrumentów dla dzieci z pewnością jest perkusja. Jej wybór nie jest jednak taki oczywisty- na dzień dzisiejszy zakupić możemy wiele różnych modeli, które tylko w niewielkim stopniu różnią się od siebie. Z jakich elementów składa się profesjonalna perkusja dla dzieci? W jaki sposób dokonać wyboru talerzy perkusyjnych? Bębny- czy mają znaczenie z praktycznego punktu widzenia? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Z jakich elementów składa się profesjonalna perkusja dla dzieci?

Perkusja dla dzieci powinna składać się z kilku elementów, dzięki czemu mamy pewność co do tego, że jest kompletna. Warto wspomnieć o klasycznej konfiguracji. Wówczas wyróżnić możemy talerze, hardware i bębny. Bębny to dość charakterystyczne elementy- muszą być wykonane z wysokiej jakości tworzywa (drewna), dzięki czemu dźwięk jest jeszcze bardziej satysfakcjonujący. Mówiąc o talerzach- perkusja dla dzieci powinna posiadać te hi-hat, crash i ride. Czym jednak jest hardware? Otóż są to metalowe statywy, a także różnorodne mechanizmy, takie jak chociażby statywy proste i łamane, stopka.

W jaki sposób dokonać wyboru talerzy perkusyjnych?

Perkusja dla dzieci to instrument, który tylko na pierwszy rzut oka wygląda dość skomplikowanie. Ważny jest wybór odpowiednich talerzy perkusyjnych- w przypadku zestawu perkusyjnego mają one ogromne znaczenie. Talerze odpowiedzialne są za wydawanie wysokich dźwięków. Współcześnie ten element instrumentu produkowany jest z różnorodnych materiałów. Co ciekawe, producenci nie podają swoich składów- recepturę ukrywają w tajemnicy, niczym wielki koncern napoi. Zdecydowanie największe znaczenie ma talerz hi-hat- w praktyce składa się on z dwóch talerzy, które są do siebie odwrócone. Są one zamontowane do statywu na stałe, co oznacza, że ich wymiana jest bardzo problematyczna, a niekiedy niemożliwa.

Bębny- czy mają znaczenie z praktycznego punktu widzenia?

Perkusja dla dzieci charakteryzuje się tym, że posiada kilka ważnych elementów. Nieobecność jednego powoduje, że instrument staje się niemalże bezużyteczny i znacznie mniej funkcjonalny. Kiedy zdecydujemy się na wybór bębnów, wówczas powinniśmy zwrócić uwagę na kilka części. Zestawy perkusyjne muszą być wyposażone w werbel, floor toomy, tomy i centralę. Najważniejszym elementem całego zestawu jest werbel- jego budowa jest dość charakterystyczna i składa się z drewnianego korpusu ze specjalnymi naciągami.