Artystyczne prezenty dla dzieci i młodzieży

0
Artystyczne prezenty dla dzieci i młodzieży

Tak łatwo rozbudzić w małych, jak i starszych dzieciach artystyczne talenty. Wystarczy sięgnąć po akcesoria i pomysły, dzięki którym rozwój takich umiejętności jest zdecydowanie łatwiejszy. Farby do malowania palcami, a może profesjonalne kredki do rysowania po tkaninie? Mamy propozycje dla dzieci w różnym wieku!

Artystyczne akcesoria dla najmłodszych

Choć trudno oczekiwać od rocznego malucha umiejętności malowania, warto wpłynąć na jego wyobraźnię artystycznymi akcesoriami dostosowanymi do wieku najmłodszych. Wśród nich można wyróżnić Farby Carioca tempera do malowania palcami, dzięki którym dziecko nie tylko rozwija kreatywność, ale również świetnie się bawi wraz z rodzicem. Warto też sięgnąć po pisaki Bic Kids – Kid Couleur Baby wyposażone w duże, okrągłe końcówki. Takimi pisakami mogą malować dzieci już od pierwszego roku życia.

Prezenty artystyczne dla kilkulatków

Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym są niebywale zdolne. Szybko uczą się nowych rzeczy i błyskawicznie rozwijają umiejętności. Aby pozytywnie wpłynąć na ich talent artystyczny, najlepiej wybierać produkty ciekawie wyposażone. Mogą to być kredki ołówkowe Pentel CB8 z dodatkowym kursem rysowania postaci w formie książeczki. Dzięki niej dziecko poznaje sztukę tworzenia pięknych obrazków! Dla kilkulatków ciekawym produktem będą też pisaki do tkanin Carioca Fabric. Malując na ubraniach pod okiem rodzica, dzieci nabierają artystycznych umiejętności, zyskując też całkiem nowe doświadczenie. Kilkulatkom, które uwielbiają elastyczne masy, z pewnością spodoba się zestaw kreatywny Elmer’s Slime. Samodzielne przygotowanie takiego produktu sprawia ogromną frajdę, jednocześnie ucząc dzieci specyfiki doświadczeń i eksperymentów.

Twórcze pomysły na prezent dla nastolatków

Starsze dzieci mają już na tyle rozwinięte umiejętności, że można wybrać dla nich profesjonalne produkty. Godne polecenia są szczególnie pisaki artystyczne Faber Castell, którymi można ćwiczyć sztukę ozdobnego pisania, czyli kaligrafię. Ponadto świetnym pomysłem są kredki pastele do tkanin Pentel w zestawie z torbą. Precyzyjne elementy i gotowe szablony umożliwiają nanoszenie artystycznych wizji rysunkowych na różne materiały.  

Wszystkie wymienione wyżej artykuły artystyczne dla dzieci w różnym wieku są dostępne w sklepie Biuronimo.pl. W jego ofercie znajdziemy też wiele innych akcesoriów biurowych, jak i mnóstwo artykułów wspierających twórcze zdolności naszych pociech.