Jaki wpływ na dziecko i otoczenie ma zabawa klockami lego minecraft?

0
Jaki wpływ na dziecko i otoczenie ma zabawa klockami lego minecraft?

W erze informatyzacji dzieci coraz więcej czasu spędzają przed komputerem. Najczęściej grają, grać mogą same lub w kilka osób online. Wszystko jest dobrze, dopóki zostaje zachowana równowaga. Małych fanów gier komputerowych na pewno zainteresują klocki lego minecraft.

Klocki lego minecraft – dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone?

Każdy fan komputerowych rozgrywek znajdzie coś dla siebie. Zestawy klocków lego minecraft różnią się stopniem trudności składania i ilością elementów. Ilość elementów wynosi od 2863 w górskiej jaskini do 142 w szkielecie z kostką. Dedykowane są dla dzieci w różnym wieku:

  • wiek 7 + ( walka w kresie, bigfig – szkielet z kostką, bigfig – alex z kurczakiem, bigfig – steve z papugą )
  • wiek 8 + ( forteca netheru, domek na drzewie w dżungli, lodowe kolce, oceaniczny monument, przygoda na skale, przygoda na statku, most płomyków, kopalnia kreeperów )
  • wiek 12 + ( górska jaskinia )
  • wiek 7 – 14 lat ( kurnik )

Dobór klocków lego minecraft do wieku dziecka gwarantuje świetną zabawę, zaciekawienie, rozwój motoryczny oraz stanowi świetną alternatywę dla świata wirtualnego. Poza tym do zabawy mogą przyłączyć się inni domownicy, co w naturalny sposób wzmocni więzi pomiędzy nimi. 

Klocki lego minecraft – jakie dają możliwości?

Zestawy klocków lego minecraft posiadają po złożeniu ogrom funkcji, które gwarantują powstawanie wielu kreatywnych pomysłów u najmłodszych. Obracające się elementy figurek, efekty świetlne, pirotechniczne i wiele innych zapewnią mnóstwo godzin świetnej zabawy. Poza tym niektóre zestawy klocków lego minecraft można ze sobą łączyć, co stanowi dodatkowe źródło inspiracji. Dziecko może w ten sposób tworzyć swój wyjątkowy i niepowtarzalny świat. 

Klocki lego minecraft – jaki mają wpływ na rozwój dziecka?

Zabawa klockami lego minecraft przede wszystkim odrywa dzieci od świata wirtualnego. Rzeczywiste tworzenie świata bohaterów z popularnej gry komputerowej przyczynia się do rozwoju dziecka. Dziecko uczy się myślenia, kreatywnych rozwiązań, ćwiczy koncentrację, rozwija wyobraźnię czy utwierdza się w przekonaniu, że ma wpływ na to, co robi. Jest to nieoceniony zasób z jakim nasze pociechy wejdą w dorosłe życie.

Klocki lego minecraft – co to oznacza dla rodziców?

Zabawa klockami lego minecraft jest niezwykle absorbująca uwagę naszych pociech. Dziecko potrafi przez długi czas tworzyć figury, wycisza się w ten sposób, zajmuje się sobą. Rodzice w tym czasie na spokojnie mogą się zająć innymi sprawami, związanymi z pracą czy domem. W składanie klocków można zaangażować całą rodzinę. Wspólna zabawa wzmacnia relacje, odpręża, uczy współpracy i pokazuje dziecku, jakie jest dla nas ważne. Klocki lego minecraft mogą być dla całej rodziny źródłem wielu radosnych i niezapomnianych chwil.