Karuzela do łóżeczka dla dziecka – jak wybrać najlepszą?

0
Karuzela do łóżeczka dla dziecka - jak wybrać najlepszą?

W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziesz dzisiaj mnóstwo gadżetów, które zachwycają pięknymi kolorami i ciekawymi funkcjami. Zwracaj uwagę w szczególności na te, które są wykonane z pięknych, bezpiecznych materiałów i wnoszą w życie maluszka dodatkową wartość. Urządzenie, które korzystnie wpływa na jego rozwój, to m.in. karuzela do łóżeczka. Odpowiada bowiem za stymulację wzroku i jednocześnie motywuje maluszka do wykonywania pierwszych świadomych ruchów. Niektóre modele posiadają również funkcje dodatkowe, jak m.in. wygrywanie melodii czy światełko, które sprawdza się podczas zasypiania. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, by wybrana karuzela nad łóżeczko była naprawdę dobra.

Jak wybrać karuzelę nad łóżeczko?

Nie ulega wątpliwości, że karuzela nad łóżeczko musi wpisywać się w gust rodziców i pasować do aranżacji pokoju. Producenci dostarczają naprawdę liczne projekty, a więc bez problemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Warto jednak pamiętać, że design nie jest najważniejszy. Przedstawiamy znacznie bardziej istotne aspekty, które warto wziąć pod uwagę podczas wybierania modelu dla swojego dziecka.

Oczywiście, w pierwszej kolejności oceń bezpieczeństwo. Zabawki dla dzieci, w tym również karuzela do łóżeczka, muszą być pozbawione małych elementów. Istnieje bowiem ryzyko, że dziecko oderwie je czy odgryzie, a następnie się nimi zadławi. W przypadku karuzeli ważny jest jej sposób montażu: jego wysokość i stabilność. Chodzi o to, by karuzela była zamontowana stabilnie i dostatecznie daleko od dziecka, tak, by nie miało możliwości jej złapać i zrzucić na siebie.

Wspomniany wcześniej wygląd również ma znaczenie. Nie chodzi jednak wyłącznie o to, by karuzela do łóżeczka wpisywała się w nasz gust i przygotowaną aranżację. Pamiętaj, że jej podstawowym zadaniem jest wspieranie rozwoju niemowlaka, dlatego niezwykle ważne są jej kolory – nie mogą ani przesadnie krzykliwe, ani za bardzo stonowane. Najlepiej jest zdecydować się na modele posiadające duże elementy – dziecku łatwiej skupić na nich wzrok. Nie możemy bowiem zapominać, że w pierwszych miesiącach dziecko nie widzi wyraźnie.

Poszczególne karuzele do łóżeczka oferują różne funkcje dodatkowe. Rodzice bardzo często decydują się na modele z wbudowaną pozytywką, która wygrywa spokojne dźwięki pozwalające dziecku spokojnie zasnąć. Najlepszym wyborem okazuje się muzyka klasyczna, dlatego przed zakupem upewnij się, jakie melodie są wgrane w system. Sprawdź także, czy model daje możliwość regulacji poziomu głośności lub stopniowo wycisza muzykę po określonej liczbie minut, gdy niemowlę zapadnie już w sen. Ciekawym rozwiązaniem jest także karuzela do łóżeczka, która ma wbudowaną lampkę nocną – ta również przydaje się w czasie zasypiania. Nowoczesne modele posiadają także czujnik płaczu, dzięki któremu urządzenie uruchamia pozytywkę lub lampkę, gdy maluszek zaczyna być niespokojny.

Co jeszcze wziąć pod uwagę, gdy wybierasz karuzelę do łóżeczka? Niektórzy producenci oferują rozwiązania, które cechuje duża mobilność. Model, który warto wziąć pod uwagę, to karuzela Tiny Love, którą bez trudu zmieścisz w bagażniku samochodu czy wręcz koszu wózka. Możesz więc mieć ją zawsze przy sobie – podczas spacerów i gdy wybieracie się do znajomych czy na wakacje. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią żyć aktywnie.

Warto wiedzieć, że nowoczesne karuzele do łóżeczka “rosną razem z dzieckiem”. Co to właściwie znaczy? Z biegiem czasu można zdjąć pałąk z zabawkami i wykorzystywać jedynie z pozytywki. Wygrywana przez nią melodia jest dziecku znana od pierwszych dni życia, dlatego działa na niego bardzo kojąco również dużo później, nawet gdy ma już kilka lat. Warto wykorzystywać ją w standardowych rytuałach przed zaśnięciem.