Ochraniacze dla dzieci – niezbędne wyposażenie małego sportowca

0

Każdemu rodzicowi zależy na bezpieczeństwie dziecka. Gdy maluch zaczyna coraz śmielej odkrywać świat, chętnie próbuje nowych sportów. Pociecha podczas aktywności fizycznej rzadko bierze pod uwagę konsekwencje, takie jak upadki kończące się zadrapaniami czy ranami. Aby ulubiona zabawa nie stała się źródłem przykrości i bólu, opiekunowie powinni zaopatrzyć najmłodszych w dopasowane do ich wieku i wzrostu ochraniacze.

Ochraniacze – zadbajcie o bezpieczeństwo malucha

Mogłoby się wydawać, że kask stanowi wystarczającą ochronę dla uprawiającego sport dziecka. Jednak ten element wyposażenia zabezpiecza wyłącznie głowę malucha. Jeśli chcecie zapewnić młodemu człowiekowi pełną asekurację, musicie zainwestować również w sprzęt na kolana, nadgarstki oraz łokcie. Te części ciała szczególnie narażone są na kontuzje podczas jazdy na rowerze, rolkach czy gry w piłkę.

Gdy dziecko upada, odruchowo wyciąga przed siebie rączki. To nierzadko kończy się otarciem delikatnych dłoni lub zwichnięciem, a nawet złamaniem nadgarstka. Podobnie jest w przypadku łokci, na które maluch może upaść, np. z hulajnogi. Niemniej narażone na urazy są kończyny dolne. Uderzenie w nie bywa bardzo bolesne i, niestety, często powoduje uszkodzenie stawu kolanowego. To z kolei sprawia, że dziecko odczuwa dyskomfort również w czasie chodzenia. Co więcej, takie kontuzje zniechęcają malucha do rozwijania się w dziedzinie sportu.

Czym kierować się przy zakupie ochraniaczy?

Zakup ochraniaczy dla dzieci nie może być przypadkowy. Przed ich wyborem, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest materiał, z którego wykonano dany model. Tkanina powinna przepuszczać powietrze, aby ciało dziecka się nie pociło. W innym przypadku produkt będzie się ześlizgiwać z rąk oraz nóg, co może przyczynić się do wypadku. Ponadto używanie nieodpowiednich akcesoriów prowadzi do nieprzyjemnych otarć oraz odparzeń.

Poszukując modelu dla dziecka, bierzcie pod uwagę produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie będą uczulać ani podrażniać delikatnej skóry Waszej pociechy. Istotne jest to szczególnie, jeżeli maluch cierpi na alergie. Co więcej, aby ochraniacze mogły prawidłowo spełniać swoje funkcje, powinny być częściowo zrobione z solidnego plastiku. Tylko wtedy zamortyzują upadek, zabezpieczając przed siniakami oraz stłuczeniami.

Trzeba zadbać również o to, aby ochraniacze na rower lub rolki czy hulajnogę, usztywniały kończyny, ale nie krępowały ich ruchów. Tylko wtedy Wasze dziecko będzie mogło bez obaw uprawiać swój ulubiony sport. Zabezpieczone przed szkodliwymi skutkami upadków szybko opanuje daną aktywność do perfekcji. Należy pamiętać również o tym, aby wybierać sprzęt, którego użytkowanie jest komfortowe dla malucha. W przeciwnym wypadku młody człowiek nie będzie chciał z niego korzystać.

Jaki rozmiar ochraniaczy wybrać?

Zakup odpowiedniego rozmiaru ochraniaczy dla dzieci jest szczególnie ważny. Produkt za duży lub za mały nie będzie prawidłowo zabezpieczał Waszej pociechy, bo po prostu się zsunie albo zacznie uciskać delikatne części ciała, uniemożliwiając swobodne ruchy kończyn. Przyjmuje się, że im większe modele, tym dla starszych dzieci są przeznaczone. Ważne, aby zabezpieczyć nie tylko kość, ale również skórę wokół niej, która także narażona jest na skaleczenia. W prawidłowym dopasowaniu ochraniaczy pomogą też regulowane zapięcia.

Ochraniacze dla dzieci – postawcie na oryginalne wzory i kolory

Ochraniacze dla dzieci zachwycają ciekawymi wzorami oraz wyrazistymi barwami. Dzięki nim nie tylko zadbacie o asekurację malucha, ale również przyczynicie się do tego, że będzie on wyglądać stylowo podczas aktywności na świeżym powietrzu. Wyjątkowy design sprawi też, że kojarzące się często jedynie z obowiązkiem ochraniacze, staną się dla dzieci pożądanymi dodatkami do stroju. Szukając idealnego wariantu, weźcie pod uwagę także kolor rowerka, hulajnogi czy wrotek, z których korzysta młody człowiek.

Dostępne są warianty ochraniaczy inspirowane ulubionymi bajkami dzieci, np. cieszącą się niesłabnącą popularnością Krainą Lodu. Świetnie na młodych sportowcach prezentują się modele w jaskrawych barwach, takich jak soczysta limonka czy nasycony turkus. Możecie postawić także na produkty dedykowane szczególnie chłopcom – granatowe, szare albo czarne. Z pewnością znajdzie się też coś stworzonego z myślą o dziewczynkach m.in. opcje w różowym lub fioletowym odcieniu.

Ochraniacze na rower również produkowane są z dbałością o oryginalny design, co bez wątpienia zachęci najmłodszych do korzystania z niezbędnych podczas jazdy na bicyklu akcesoriów. Dzieci na pewno polubią ochraniacze zapinane na rzepy, ponieważ nie wymagają wiązania ani skomplikowanego zapinania. Każdy młody człowiek z łatwością je założy przed wyjściem na dwór i zdejmie po skończonej zabawie. Możliwość ich samodzielnego i szybkiego ubierania sprawi również, że pociecha chętniej po nie sięgnie, bo czynność nie będzie nużąca. Co więcej, pozwoli to wykształcić dobre nawyki i nauczyć odpowiedzialności za siebie.

Co zrobić, jeśli jednak pojawi się kontuzja?

Waga ochraniaczy jest nieoceniona, jednak żaden produkt nie daje stuprocentowej pewności, że dziecku nic się nie stanie. Wypadki są częścią nauki, dlatego nie można ich uniknąć. Jeżeli któryś z nich skończy się kontuzją, warto zainwestować w produkty uśmierzające ból i przyspieszające proces gojenia, np. ściągacz na kolano. Produkt odciąża tę część ciała i troszczy się o komfort cieplny stawów. Na spacerach dobrze mieć ze sobą również środek do odkażania oraz plastry, które pomogą uporać się z drobnymi skaleczeniami.

Z ofertą rozmaitych ochraniaczy możesz zobaczyć np. na: https://www.empik.com/zabawki/sport-i-rekreacja/ochraniacze-dla-dzieci.