Pomysł na jesienne zabawy w domu

0
Pomysł na jesienne zabawy w domu

Jesień to pora roku, kiedy dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze. Niekorzystna aura nie zachęca nas do wyjścia z domu, przez co dzieci nie mogą spożytkować swojej energii i się nudzą. Jak zatem zorganizować dzieciom zabawę w domu? Jak zapobiec nudzie?

Pomysł na świetną zabawę – gry planszowe dla dzieci 

W gry planszowe uwielbiają grać nie tylko dzieci, ale i dorośli. To świetny pomysł na spędzenie czasu dla całej rodziny, któremu towarzyszy element rywalizacji i dużo śmiechu. Na półkach sklepowych dostępne są gry dostosowane do wieku dziecka, dzięki czemu zabawa będzie dla niego interesująca, skłaniająca do logicznego myślenia i ucząca cierpliwości. 
Gry planszowe dla dzieci to świetna propozycja na chłodne, jesienne dni, która z pewnością zbliży członków rodziny do siebie. 

Wykorzystajcie dary jesieni 

Jesienne skarby, takie jak: kasztany, żołędzie, szyszki, jarzębina czy liście to niekończące się źródło inspiracji na wspaniałą zabawę w domu. Przy ich udziale możemy wraz z dzieckiem tworzyć wyjątkowe ludziki z kasztanów, pejzaże lub zwierzątka z liści umoczonych w farbie, jesienne bukiety lub korale z jarzębiny. Ogranicza nas tylko i wyłącznie własna wyobraźnia. Taka zabawa manualna z pewnością zainteresuje dziecko, w której chętnie będzie uczestniczyło. 

Gotujmy razem – sezonowe owoce i warzywa

Nic tak nie zbliża rodziców i dzieci jak wspólne gotowanie posiłków w kuchni. Planowanie zadań warto dostosować do wieku pociechy, aby sprostało ono nałożonym na niego obowiązkom, jednocześnie nie robiąc sobie krzywdy. Jesienią na targach możemy dostać wiele sezonowych warzyw i owoców. Jabłka, dynie, śliwki, gruszki czy cukinie pozwolą wyczarować smaczne desery lub dania główne, w których przygotowaniu dziecko będzie uczestniczyć. 

Wspólne spędzanie czasu wraz z dziećmi zbliża nas do siebie. Pomysły na zabawę są praktycznie nieograniczone. Musimy tylko organizować takie zabawy, które są dostosowane do wieku pociechy i czegoś je nauczą, bo najlepszą formą nauki jest właśnie mądra zabawa.

Polecamy również: https://mamisie.pl/blog/post/37-polecane-gry-planszowe-dla-dzieci.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here