Czy warto wybrać foteliki obrotowe?

0

Fotelik samochodowy dla dziecka to bardzo ważna sprawa. Nic dziwnego, że jego wybór spędza ci sen z powiek i niejednokrotnie nie jesteś w stanie podjąć decyzji tygodniami. Twój maluszek musi być w nim bezpieczny, ale powinien zapewnić mu również komfort podróżowania w prawidłowej pozycji. Istnieją jednak rozwiązania, które są wygodne dla wszystkich – także dla rodzica! To właśnie daje obrotowy fotelik samochodowy. Szybko docenisz jego niebywałą funkcjonalność.

    1. Fotelik 360 stopni 

Jeśli kiedykolwiek montowałeś już  w samochodzie foteliki do jazdy tyłem, doskonale wiesz, że zajmuje to dość sporo czasu i wymaga sprawności i cierpliwości. Jeszcze bardziej utrudnioną sytuację mają rodzice wyższego wzrostu. Fotelik obrotowy z ISOfix to rozwiązanie, które zażegnuje wszystkie te problemy.

Fotelik obrotowy to na rynku wciąż jeszcze nowość. Coraz chętniej jednak sięgają po nią kolejni producenci. System, który łączy w sobie fotelik samochodowy ze specjalną podstawą umożliwiającą zmianę kąta jego ustawienia to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Początkowo ograniczały się do 90 stopni – dzisiaj dają już możliwość pełnego obrotu.

Nowoczesne modele to foteliki do jazdy tyłem, które zapewniają łatwe włożenie dziecka we właściwy sposób. Dzięki takim rozwiązaniom przeszkodą przestają być zarówno wzrost rodzica, jak i szerokość drzwi samochodowych. Twoje dziecko podróżuje naprawdę bezpiecznie. Zyskujesz bowiem nie tylko ułatwienia, ale przede wszystkim pewność, że maluszek jest prawidłowo ułożony i w odpowiedni sposób zapięty.

Dlaczego fotelik 360 cieszy się coraz większą popularnością? Oprócz możliwości wygodnego obrócenia siedziska, daje on także łatwość samego montażu. Fotelik obrotowy z ISOfix posiada bowiem system wizualnych i dźwiękowych wskaźników, które informują użytkownika o jego poprawnej instalacji.

    1. Fotelik obrotowy RWF – co warto wiedzieć?

Zastanawiasz się, czy kupić fotelik obrotowy dla swojego dziecka? Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, w jednym miejscu zebraliśmy podsumowanie jego zalet i posiadanych praktycznych funkcji, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

Obrotowy fotelik samochodowy przede wszystkim ułatwia zapinanie pasów. Rodzice nie muszą już przeciskać się między fotelami, przyjmując szereg niewygodnych pozycji. Mogą po prostu obrócić siedzisko fotelika w swoją stronę i spokojnie umieścić w nim dziecko. Zyskują tym samym pełny dostęp do 5-punktowych pasów bezpieczeństwa, więc mogą zapiąć je w sposób prawidłowy. Dzięki takiemu przygotowaniu ich droga upływa spokojnie.

Wbrew wszelkim obawom, fotelik obrotowy RWF nie obraca się samoczynnie w czasie jazdy. Takie podejrzenia pojawiają się podczas niemal każdej rozmowy o tym modelu. Wszystkie foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem zostały wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia. Producenci zadbali o to, by nie doszło do ich obracania nie tylko podczas podróży, ale również w momencie zderzenia. Dowodem są pozytywnie zakończone testy zderzeniowe.

Największą zaletą, a nawet – cechą charakterystyczną, która wyróżnia foteliki obrotowe RWF, jest intuicyjność w obsłudze. Fotelik obrotowy z ISOfix daje bowiem nie tylko możliwość odwrócenia siedziska w swoją stronę podczas jego montażu. Posiada także sygnały dźwiękowe i wizualne, które informują użytkownika o prawidłowej instalacji. Fotelik samochodowy iZi Twist i-Size zapewnia również możliwość regulacji oparcia – także w momencie, gdy maluszek znajduje się już w środku. Jego użytkowanie to prawdziwa wygoda. 

W tym wyjątkowym okresie, kiedy dostęp do sklepów specjalistycznych i ekspertów od bezpiecznego przewożenia dzieci jest mocno ograniczony, skorzystaj z bezpłatnych szkoleń online i dowiedz się, jakie elementy składają się tak naprawdę na bezpieczny obrotowy fotelik samochodowy, jak poprawnie zamontować go w samochodzie i na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu, by zapewnić małemu pasażerowi to, co najlepsze.