Prezent na komunię dla chłopca

0
prezent na komunię dla chłopca

Wybór prezentu na pierwsza komunię dla chłopca może przysporzyć wielu problemów rodzicom chrzestnym. Nie tylko dlatego, że najpopularniejsze gadżety wśród dzieci sporo kosztują, ale także ich wybór jest tak ogromny, że ciężko zdecydować się na coś konkretnego. Przed zakupem warto skonsultować swoją decyzję z rodzicami, aby nie okazało się, że dziecko posiada już podobny gadżet w domu lub po prostu nie znajduje się on w kręgu jego zainteresowań. Decydując się na drogi prezent, należy również zastanowić się czy dziecko rzeczywiście go potrzebuje i czy posiada już odpowiednie umiejętności do jego obsługi.

Prezent na komunię dla chłopca- najpopularniejsze propozycje

Wśród prezentów dla chłopców dużą popularnością cieszą się gadżety elektroniczne, takie jak konsole do gier wraz z dodatkowymi akcesoriami. Dokupując do niej płytę z grą, należy zwrócić uwagę czy jest ona odpowiednio dostosowana do wieku oraz posiada dodatkowe walory edukacyjne. Coraz częstszym pomysłem na prezent jest również dron, chociaż wiąże się to już z większym wydatkiem, więc należy wcześniej porozmawiać z rodzicami, czy dziecko orientuje się już w jego obsłudze i czy rzeczywiście taka forma rozrywki go interesuje. Na rynku dostępne są także nowoczesne zegarki z dodatkowymi funkcjami, które mogą posłużyć dziecku na wiele lat.
Uniwersalnym pomysłem na prezent, a także przyszłościową inwestycją jest laptop, tablet lub smartfon. W tym przypadku warto się skupić na parametrach technicznych i oprogramowaniu, które będzie wciąż aktualne za kilka lat. W dobie internetu laptop czy tablet może posłużyć dziecku do komunikowania się z rówieśnikami, a także do nauki. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy chłopiec posiada już w domu powyższe urządzenia, w dobrym geście będzie dopytanie o to rodziców oraz dowiedzenie się, czy wyrażają oni zgodę na taki zakup.
Ponadczasowym prezentem jest także rower, warto zakupić model przeznaczony dla dorosłych, aby dziecko zbyt szybko z niego nie wyrosło i mogło z niego korzystać przez wiele lat. Najbardziej uniwersalnym podarunkiem na komunie jest jednak koperta z pieniędzmi, które dziecko będzie mogło wydać na swoje potrzeby lub zakup wymarzonej rzeczy.

Prezent na komunię dla chłopca-pamiątka religijna

Niekiedy dzieci jak i rodzice zapominają, że pierwsza komunia święta powinna kojarzyć się z duchowym aspektem. Warto więc zadbać o to, aby w ramach prezentu podarować pamiątkę z tej uroczystości, do której dziecko będzie mogło wrócić wspomnieniami po latach. Można zdecydować się na zakup książki z dedykacją od chrzestnych, Pisma Świętego czy albumu na zdjęcia, do którego dziecko powkleja fotografie z uroczystości. Dobrym pomysłem będzie podarowanie złotego medalika na szyję z indywidualnych grawerem zawierającym datę pierwszej komunii świętej.
Najbezpieczniejszym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku ograniczonego budżetu, będzie rozmowa z rodzicami chłopca. Nie warto wpędzać się w długi i zaciągać kredyty, aby kupić upominek znacznie przewyższający nasze możliwości finansowe. Bez względu na to, na jaki prezent się zdecydujemy, warto pamiętać o tym, że uroczystość ta powinna kojarzyć się dziecku z przeżyciem duchowym, a nie oczekiwaniem na drogie upominki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here