Trzydniowy pobyt z dzieckiem w Warszawie – gdzie pójść?

0
Trzydniowy pobyt z dzieckiem w Warszawie – gdzie pójść?

Jedziesz na kilka dni do stolicy wraz z pociechą? Chciałbyś zobaczyć coś ciekawego i jednocześnie zorganizować swojemu dziecku czas w Warszawie w taki sposób, aby miło wspominało wycieczkę? Sprawdź, gdzie rzeczywiście można się wybrać z dzieckiem w Warszawie i cieszyć rozrywką na wysokim poziomie.

Teatr Małego Widza

Warszawa jest miastem nowoczesnym i europejskim, w którym dostępne są wszelkiego rodzaju rozrywki. Wystarczy tylko chwilę poszukać, a znajdziemy co najmniej kilka interesujących miejsc, do których warto wybrać się z dzieckiem. Wśród nich bez wątpienia znajdzie się oferta szczególnego teatru – Teatru Małego Widza (https://www.teatrmalegowidza.pl). To miejsce, gdzie organizowane są spektakle właśnie dla małych dzieci. Mogą one aktywnie uczestniczyć w każdym takim wydarzeniu, nie są przez nikogo uciszane, dlatego na widowni mają stworzoną przestrzeń idealną do pierwszych spotkań z kulturalną rozrywką, jaką jest teatr.

Sala zabaw w stylu Montessori

Od niedawna w Warszawie istnieje ciekawe miejsce dla najmłodszych. To bawialnia przy kawiarni Nutka Cafe, urządzona w stylu Montessori, bazującym na metodach wychowawczych dla najmłodszych. Dzieci w wieku od kilku miesięcy do kilku lat mogą tu doskonale się bawić z wykorzystaniem własnej kreatywności i narzędzi plastycznych. Mogą układać układanki i wieże, a także korzystać z tablicy sensorycznej.

Z dzieckiem do muzeum

Pierwszym w Polsce muzeum z ofertą kierowaną wyłącznie do dzieci jest Muzeum dla dzieci im. Janusza Korczaka w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Na wizytę tam zarezerwujcie sobie chociaż kilka godzin. Przygotowano tam wystawy przeznaczone dla najmłodszych. Korzysta się tu z innowacyjnego programu edukacyjnego. Wraz z rodzicami dzieciaki mogą oddać się przyjemności oglądania wystaw, ale i uczestniczyć w warsztatach tematycznych. Wizyta w Warszawie może być okazją do poszerzania horyzontów – rodziców i dzieci, a to tylko niektóre ciekawe miejsca w stolicy, do których warto się wybrać.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here